Zamknij

Powstanie film o życiu i muzyce Arethy Franklin. W roli głównej Jennifer Hudson

Redakcja
14.01.2019 15:46
Aretha Franklin
fot. MOLLY RILEY/AFP/EAST NEWS

Powstanie film o życiu Arethy Franklin. Jak podają zagraniczne media, w roli legendarnej artystki wystąpi inna znana piosenkarka — Jennifer Hudson. Film wyreżyseruje Liesl Tommy, a scenariuszem zajmie się Callie Khouri.

Film o życiu Arethy Franklin: Jennifer Hudson zagra legendarną piosenkarkę

Będzie film o życiu i twórczości Arethy Franklin. Zagraniczne media informują, że powstanie filmowy obraz poświęcony legendarnej gwieździe soulu, która zmarła w 2018 roku.

Wszystko na to wskazuje, że w roli Arethy Franklin widzowie zobaczą Jennifer Hudson, znaną piosenkarkę i laureatkę prestiżowych nagród, m.in. Oscara, Złotego Globu i Grammy. Co ciekawe, 37-latka została wybrana do filmu jeszcze przez samą Franklin.

O produkcji na temat życia i twórczości Arethy Franklin mówiło się od dłuższego czasu. Teraz już wiadomo, że za reżyserię filmu będzie odpowiedzialna Liesl Tommy, która stworzyła wiele spektakli na Broadwayu. Była nominowana m.in. do prestiżowej nagrody Tony, jednego z najważniejszych wyróżnień w dziedzinie teatru. Scenariuszem filmu o legendzie soulu zajmie się Callie Khouri, która otrzymała w latach dziewięćdziesiątych Oscara za obraz „Thelma i Louise”.

Aretha Franklin, nazywana także Królową Soulu, zmarła 16 sierpnia 2018 roku w wieku 76 lat. Od lat zmagała się z rakiem trzustki. Odeszła w swoim domu w Detroit otoczona rodziną i przyjaciółmi.

Była jedną z najlepiej sprzedających się artystek w historii. Zdobyła 18 prestiżowych nagród Grammy oraz nagrała legendarne przeboje „Respect”, „I Say a Little Prayer” i „(You Make Me Feel Like) A Natural Woman”.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/usatoday.com/PK