Zamknij

Szczeciński zespół ludowy podbija sieć folkową wersją „Enjoy The Silence” Depeche Mode

Redakcja
06.10.2017 10:55
Szczeciński zespół ludowy podbija sieć folkową wersją „Enjoy The Silence” Depeche Mode
fot. Youtube (Ireneusz Lis)

Depeche Mode od zawsze jest blisko ze swoimi fanami. Grupa postanowiła, że w tym roku to właśnie oni będą współtworzyć ich profil na Facebooku. 4 października rolę administratora przejęła Polka – Tulia Biczak, członkini Zespołu Pieśni i Tańca Szczecinianie. Opublikowała nietypową wersję przeboju „Enjoy The Silence” i zachwyciła internautów.

Tego jeszcze nie było. Jeden z legendarnych przebojów Depeche Mode doczekał się coveru w stylu polskiej muzyki folkowej. Dzięki wyjątkowej akcji zespołu, cover pojawił się na ich oficjalnym fan page’u w serwisie Facebook. Profil obserwuje ponad 7 milionów osób.

Okazuje się, że nietypowa wersja „Enjoy The Silence” bardzo przypadła do gustu fanom Brytyjczyków. Post został udostępniony i polubiony już kilka tysięcy razy.

„Wydaje mi się, że muzyka tradycyjna i muzyka Depeche Mode łączą się w pewien sposób – obie są różnorodne, energetyczne i nostalgiczne. Dlatego poprosiłam przyjaciół, abyśmy zabawiły się, tworząc cover tej piosenki” – napisała Tulia Biczak na fanpage’u zespołu.

RadioZET.pl/PK