Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Szczeciński zespół ludowy podbija sieć folkową wersją „Enjoy The Silence” Depeche Mode

06.10.2017 10:55

Depeche Mode od zawsze jest blisko ze swoimi fanami. Grupa postanowiła, że w tym roku to właśnie oni będą współtworzyć ich profil na Facebooku. 4 października rolę administratora przejęła Polka – Tulia Biczak, członkini Zespołu Pieśni i Tańca Szczecinianie. Opublikowała nietypową wersję przeboju „Enjoy The Silence” i zachwyciła internautów.

Szczeciński zespół ludowy podbija sieć folkową wersją „Enjoy The Silence” Depeche Mode fot. Youtube (Ireneusz Lis)

Tego jeszcze nie było. Jeden z legendarnych przebojów Depeche Mode doczekał się coveru w stylu polskiej muzyki folkowej. Dzięki wyjątkowej akcji zespołu, cover pojawił się na ich oficjalnym fan page’u w serwisie Facebook. Profil obserwuje ponad 7 milionów osób.

Okazuje się, że nietypowa wersja „Enjoy The Silence” bardzo przypadła do gustu fanom Brytyjczyków. Post został udostępniony i polubiony już kilka tysięcy razy.

„Wydaje mi się, że muzyka tradycyjna i muzyka Depeche Mode łączą się w pewien sposób – obie są różnorodne, energetyczne i nostalgiczne. Dlatego poprosiłam przyjaciół, abyśmy zabawiły się, tworząc cover tej piosenki” – napisała Tulia Biczak na fanpage’u zespołu.

RadioZET.pl/PK

Oceń