Zamknij

Fragment czaszki wokalisty Mayhem wystawiony na aukcji. Był do kupienia w sieci!

Redakcja
28.11.2018 13:01
Per Yngve Ohlin
fot. Youtube screen

Na jednej z aukcji internetowych pojawił się fragment czaszki Pera Yngve Ohlina, znanego także pod pseudonimem „Dead”. Wokalista zespołu Mayhem popełnił samobójstwo w 1991 roku. Do kości zmarłego, którą wyceniono na 3,5 tysiąca dolarów, dołączono certyfikat autentyczności i list kolegi z grupy napisany kilka dni po śmierci Ohlina.

W internecie można było kupić fragment czaszki Pera Yngve Ohlina, który popełnił samobójstwo w 1991 roku. Szwed był członkiem i wokalistą norweskiego zespołu black metalowego Mayhem.

Artysta zabił się w swoim mieszkaniu, podcinając nadgarstki i gardło oraz strzelając sobie w głowę. Jego ciało znalazł Euronymous, kolega z grupy i współlokator. To właśnie on zrobił zdjęcia martwego Ohlina i pozbierał fragmenty jego czaszki, które podobno niedługo później wysłał wraz ze swoim listem do różnych muzyków.

Teraz jeden ze skrawków kości Pera Yngve Ohlina trafił na sprzedaż. Warty 3,5 tysiąca dolarów fragment został już najprawdopodobniej kupiony, ponieważ aukcja na stronie Serial Killer została zakończona. Do czaszki dołączono także list wspomnianego już Euronymousa i specjalny certyfikat potwierdzający autentyczność kości.

Pseudonimu Euronymous używał Øystein Aarseth. Norweski gitarzysta i członek Mayhem został zamordowany dwa lata po samobójstwie Pera Yngve Ohlina. Morderstwa dokonał inny znany norweski muzyk Varg Vikernes.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/loudwire.com/PK