Zamknij

Fred Rister nie żyje. Producent i twórca wielkich hitów przegrał walkę z chorobą

Piotr Krajewski
22.08.2019 13:15
Fred Rister nie żyje producent i współpracownik przegrał walkę z chorobą w wieku 58 lat
fot. Instagram

Fred Rister nie żyje. Znany francuski DJ i producent muzyczny zmarł we wtorek po długiej walce z chorobą nowotworową. Był wieloletnim współpracownikiem Davida Guetty, z którym stworzył m.in. przeboje „When Love Takes Over” i „Memories”.

Fred Rister nie żyje. Producent i współpracownik Davida Guetty miał 58 lat

Nie żyje Fred Rister, popularny DJ i producent muzyczny. Od wielu lat Francuz zmagał się z rakiem, a w 2017 roku zdecydował się zrezygnować z leczenia. Zmarł 20 sierpnia w wieku 58 lat.

Fred Rister był niezwykle popularnym twórcą w branży muzyki tanecznej i elektronicznej. Przez wiele lat blisko współpracował z inną francuską gwiazdą — Davidem Guettą. Para stworzyła razem mnóstwo wielkich przebojów, m.in. utwory „When Love Takes Over”,„Memories”, „Without You” czy „Gettin' Over You”. Rister i Guetta wyprodukowali wspólnie także niezapomniany hit „I Gotta Feeling” zespołu The Black Eyed Peas, które podbił wszystkie listy przebojów w 2009 roku.

David Guetta opublikował wzruszający wpis na temat Freda Ristera, z którym nie tylko współpracował, ale również się przyjaźnił.

Dziś odszedł ktoś naprawdę wyjątkowy dla mnie. Był najbardziej lojalną osobą, jaką miałem okazję poznać. Tacy ludzie to rzadkość w tym świecie. Niezwykle utalentowany, skromny, hojny i rozważny człowiek. Zawsze mogliśmy liczyć na siebie. W sprawach muzyki i życia, tak jak to bywa w idealnej rodzinie, kiedy ufasz komuś bezgranicznie. Czuję się bardzo samotny teraz, płacząc w łóżku, ale chyba tak jest lepiej, ponieważ bardzo cierpiał przez raka. Spoczywaj w pokoju, mój przyjacielu — napisał Guetta.

RadioZET.pl/PK