Zamknij

Mija kolejna rocznica śmierci Freddiego Mercury'ego. 8 rzeczy, których o nim nie wiedziałeś!

Redakcja
24.11.2017 13:07
Mija kolejna rocznica śmierci Freddiego Mercury'ego. 8 rzeczy, których o nim nie wiedziałeś!
fot. EAST NEWS/O MEDIAS

Lidera Queen nie ma już z nami 26 lat. Freddie Mercury zmarł 24 listopada 1991 roku w swoim domu po kilkuletniej walce z AIDS. Artysta jest uważany za legendę muzyki rozrywkowej, która na zawsze zmieniła świat popkultury. Dziś prezentujemy kilka ciekawostek na jego temat, o których nie wszyscy mogą wiedzieć.

Taka gwiazda nie zdarza się często. Farrokh Bulsara, bo tak naprawdę nazywał się Freddie Mercury, przyszedł na świat 5 września 1946 roku w Stone Town w Zanzibarze. Wojna domowa sprawiła, że przyszły wielki artysta uciekł jako nastolatek do Londynu, gdzie zaczął prawdziwą przygodę z muzyką.

W 1970 roku założył razem z Brianem Mayem, Rogerem Taylorem i Johnem Deaconem grupę Queen. Mercury, mimo że prywatnie był dość skrytym oraz nieśmiałym człowiekiem, niemal natychmiast zaczął przyciągać uwagę milionów ludzi swoją charyzmą na scenie, energią, ekstrawagancją i kontrowersyjnym stylem życia.

Świat zakochał się we Freddiem i rockowym brzmieniu jego zespołu. Formacja wydała łącznie czternaście albumów studyjnych (jeden już po śmierci artysty), z których wiele sprzedało się w milionowych nakładach. Nagrali takie przeboje jak „Bohemian Rhapsody”, "The Show Must Go On", „Don’t Stop Me Now”, „I Want To Break Free” czy „We Are the Champions”.

Freddie Mercury stał się ikoną ruchu LGBT. Artysta otwarcie przyznawał się do swojego biseksualizmu i częstych kontaktów seksualnych z mężczyznami. W 1987 roku dowiedział się, że choruje na AIDS. Muzyk poinformował oficjalnie o chorobie dopiero na chwilę przed śmiercią. Zmarł 24 listopada 1991 roku w wyniku powikłań po grzybiczym zapaleniu płuc, na które zachorował przez bardzo słabą odporność. Miał 45 lat.

8 rzeczy, których nie wiedziałeś o Freddiem Mercurym [GALERIA]

RadioZET.pl/clashmusic.com/uselessdaily.com/planetradio.co.uk/PK

Wyciskarka a sokowirówka - porównanie