Zamknij

Freddie Mercury: Ostatnie zdjęcie artysty przed śmiercią. Fotografię wykonał partner muzyka

Sylwia Wamej
05.09.2019 13:42
Freddie Mercury
fot. Photoshot/ Mark Weiss

Freddie Mercury był legendą. Najnowsza książka „Somebody To Love” pomaga poznać życie kontrowersyjnego artysty. W publikacji znalazło się również jedno z ostatnich zdjęć Freddiego Mercury'ego, który wykonał partner muzyka – Jim Hutton.

Freddie Mercury: Zdjęcie na kilka miesięcy przed śmiercią

Fredddie Mercury był ekscentrycznym gwiazdorem, a wokół jego życia nie można przejść obojętnie. Nowa publikacja „Somebody To Love” pomaga poznać jedną z największych gwiazd muzyki rozrywkowej. W poruszającej biografii znalazło się również jedno z ostatnich zdjęć Freddiego. Wykonał je partner muzyka – Jim Hutton, który był z nim aż do końca. Fotografia została wykonana na kilka miesięcy przed śmiercią muzyka. Freddie pozuje na tle domu w otoczeniu zieleni, w towarzystwie swojego ukochanego kota – Oscara.

„Somebody To Love”. Nieznane fakty z życia artysty

Książka „Somebody to Love” Matta Richardsa i Marka Langthorne’a odsłania nieznane i zaskakujące fakty biografii piosenkarza, zawiera niepublikowane dotychczas wypowiedzi jego najbliższych przyjaciół i znanych muzyków. Droga ku muzycznej sławie przeplata się tu z poszukiwaniem miłości i historią potwornej choroby, która w latach osiemdziesiątych XX wieku rozprzestrzeniła się po całym świecie.

Freddie Mercury zmarł 24 listopada 1991 roku w wieku 45 lat. Lider Queen od kilku lat cierpiał na AIDS, którym zaraził się na początku lat 80. podczas pobytu w Nowym Jorku. Najnowsza książka rzuca nowe światło zarówno na ostatnie lata i śmierć muzyka, jak i na historię AIDS. Śmierć Mercury'ego uświadomiła milionom osób na całym świecie, że AIDS jest realnym zagrożeniem i zwiększyła poziom wiedzy na temat choroby oraz wirusa HIV.

Zagłosuj

Lubisz muzykę Queen?

Liczba głosów:

RadioZEt.pl/SW