Zamknij

Ostatni koncert Freddiego Mercury'ego z Queen. Tak wyglądał ich występ w 1986 roku [WIDEO]

Piotr Krajewski
21.08.2019 15:17
Freddie Mercury tak wyglądał jego ostatni koncert z Queen WIDEO
fot. Youtube screen

Freddie Mercury jest uznawany za jednego z najwybitniejszych artystów koncertowych w historii rocka. Od jego finalnego koncertu z zespołem Queen minęły już 33 lata. Po raz ostatni gwiazdor pojawił się ze swoimi kolegami na scenie w sierpniu 1986 roku w Anglii. W internecie można zobaczyć nagrania z ostatniego koncertu Freddiego Mercury’ego z Queen.

Freddie Mercury: ostatni koncert z Queen. Nagrania z występu

Od ostatniego koncertu Freddiego Mercury’ego z Queen minęło ponad 33 lat. Pamiętny występ odbył się 9 sierpnia 1986 roku w niewielkim angielskim mieście Stevenage i przyciągnął największą liczbę widzów podczas całej trasy koncertowej.

Na terenie Knebworth Park, gdzie odbywał się występ zespołu, pojawiło się ponad 120 tysięcy osób. To właśnie wtedy muzycy Queen byli u szczytu popularności, a ich dwunasty już album „A Kind of Magic”, z którego pochodzą hity „Friends Will Be Friends” czy „Who Wants to Live Forever”, po raz kolejny znalazł się na szczycie listy najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii.

>> Brian May o ostatnich dniach życia Freddiego Mercury'ego. Muzyk stracił część stopy

W internecie nie brakuje nagrań z ostatniego koncertu Freddiego Mercury’ego z Queen. Niedługo po występie w Stevenage zaczęły pojawiać się pierwsze plotki na temat problemów zdrowotnych wokalisty. Artysta dowiedział się, że choruje na AIDS najprawdopodobniej wiosną 1987 roku, ale ukrywał tę informację niemal do samego końca.

Freddie Mercury poinformował oficjalnie o chorobie dopiero na chwilę przed śmiercią. Zmarł 24 listopada 1991 roku w wyniku powikłań po grzybiczym zapaleniu płuc, na które zachorował przez bardzo słabą odporność. Miał 45 lat. 

RadioZET.pl/PK