Freddie Mercury w dzieciństwie. Zdjęcie autorstwa jego matki trafiło na aukcję! [FOTO]

22.11.2018 15:56

Jesteście ciekawi, jak Freddie Mercury wyglądał w dzieciństwie? Na internetową aukcję charytatywną trafiło wyjątkowe zdjęcie lidera Queen, które wiele lat temu zrobiła jego mama. Fotografia Freddiego Mercury’ego jako bobasa jest już warta ponad 5 tysięcy funtów.

Freddie Mercury fot. Rex Features/EAST NEWS

Freddie Mercury w dzieciństwie. Zdjęcie trafiło na aukcję

Oprawione w ramkę zdjęcie Freddiego Mercury’ego w dzieciństwie trafiło na aukcję internetową, która została zorganizowana w związku ze zbliżającym się Światowy Dzień AIDS. Pieniądze zostaną przekazane na cele charytatywne. Fotografia jest już warta ponad 5 tysięcy funtów.

Autorką zdjęcia malutkiego członka lidera Queen jest jego matka — Jer Bulsara. Kobieta zmarła w 2016 roku w wieku 94 lat.

Freddie Mercury: 27. rocznica śmierci

Farrokh Bulsara, bo tak naprawdę nazywał się Freddie Mercury, przyszedł na świat 5 września 1946 roku w Stone Town w Zanzibarze. Jako nastolatek wyjechał z rodziną do Anglii.

W 1970 roku poznał Briana Maya i Rogera Taylora, z którymi założył wkrótce zespół. Niedługo później dołączył do nich John Deacon.  

Świat zakochał się w muzyce Queen i charyzmie Freddiego Mercury’ego. Szybko stał się ikoną ruchu LGBT. Artysta otwarcie przyznawał się do swojego biseksualizmu i częstych kontaktów seksualnych z mężczyznami.

W 1987 roku dowiedział się, że choruje na AIDS. Muzyk poinformował oficjalnie o chorobie dopiero na chwilę przed śmiercią. Zmarł w 1991 roku w wyniku powikłań po grzybiczym zapaleniu płuc, na które zachorował przez bardzo słabą odporność. Miał 45 lat.

24 listopada przypada 27. rocznica śmierci Freddiego Mercury’ego. Dziś lider Queen miałby 72 lata.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/onet.pl/PK

Oceń