Zamknij

Nieśmiały Freddie Mercury w wieku 18 lat. Tak wyglądał w 1964 roku [WIDEO]

04.06.2020 14:09
Freddie Mercury w wieku 18 lat tak wyglądał jako nieśmiały nastolatek w 1964 roku WIDEO
fot. Youtube

Freddie Mercury podbił świat swoim wokalem i niesamowitą charyzmą. Jesteście ciekawi, jak legendarny wokalista Queen wyglądał, zanim stał się gwiazdą? W internecie pojawiło się nagranie z 1964 roku, na którym widzimy nieśmiałego 18-letniego Freddiego w towarzystwie szkolnych kolegów.

Freddie Mercury jest uznawany za jednego z najwybitniejszych artystów koncertowych w historii rocka. Jego niesamowita charyzma i świetny wokal na żywo zachwycały widzów na całym świecie.

Wielka kariera Freddiego Mercury’ego w zespole Queen rozpoczęła się w 1970 roku, kiedy nie miał jeszcze nawet 25 lat. Do internetu trafiło nagranie z czasów, gdy nikt jeszcze go nie znał. Poniżej możecie zobaczyć, jak wyglądał nastoletni Mercury.

Freddie Mercury tańczy na balkonie. Fan przebrał się za gwiazdora i podbił internet [WIDEO]

Freddie Mercury w wieku 18 lat. Tak wyglądał na nagraniu z 1964 roku WIDEO

W 1964 roku Freddie Mercury nie był jeszcze gwiazdą. Studiował wtedy na Isleworth Polytechnic w Londynie, uczelni znanej dziś jako West Thames College.

W internecie można zobaczyć krótkie wideo z tamtego czasu. Na nagraniu widzimy nieśmiałego 18-letniego Freddiego Mercury’ego w towarzystwie kolegów ze szkoły. Wideo powstało zaledwie kilka miesięcy po tym, jak artysta wraz z rodziną przyjechał do Anglii z dalekiego Zanzibaru.

Kilka lat później Freddie Mercury zaczął koncertować z Queen i stał się wielką gwiazdą rocka. Ostatni koncert ze swoim zespołem zagrał w 1986 roku. Niedługo po występie zaczęły pojawiać się pierwsze plotki na temat problemów zdrowotnych wokalisty. Mercury dowiedział się, że choruje na AIDS najprawdopodobniej wiosną 1987 roku, ale ukrywał tę informację niemal do samego końca. Zmarł 24 listopada 1991 roku w wyniku powikłań po grzybiczym zapaleniu płuc, na które zachorował przez bardzo słabą odporność. Freddie Mercury miał 45 lat.  

Ostatni koncert Freddiego Mercury'ego z Queen. Tak wyglądał ich występ w 1986 roku [WIDEO]

RadioZET.pl/PK