Zamknij

Frele — „Szaloł”. Śląska wersja hitu „Shallow” Lady Gagi i Bradleya Coopera [WIDEO]

Redakcja
10.01.2019 10:25
Frele Szaloł Shallow po śląsku
fot. Youtube (Frele)

Frele stworzyły śląską wersję „Shallow”, hitu Lady Gagi i Bradleya Coopera z filmu „Narodziny gwiazdy”. Przypomnijmy, że piosenka została ostatnio nagrodzona prestiżowym Złotym Globem. Posłuchajcie śląskiego coveru zatytułowanego „Szaloł”.

Frele — „Szaloł”. „Shallow” po śląsku. Cover hitu Lady Gagi i Bradleya Coopera

Frele nagrały śląską wersję „Shallow”, czyli wielkiego przeboju Lady Gagi i Bradleya Coopera. Utwór promujący kinowy hit „Narodziny gwiazdy” został niedawno nagrodzony prestiżowym Złotym Globem w kategorii „najlepsza piosenka”. Lady Gaga zareagowała na wygraną łzami, co uchwyciły telewizyjne kamery.

„Shallow” po śląsku zostało zatytułowane po prostu „Szaloł”. W nowej wersji nie brakuje wielu słów typowych dla gwary śląskiej. To pierwszy cover Frele od dłuższego czasu. Jak poinformował zespół, już niedługo ukaże się ich debiutancki album.

Za chwilę wydajemy pierwszą autorską płytę, więc jeszcze na odchodne pomachamy Wam naszą wersją „Shallow” i gratulujemy Złotego Globa Pani Gadze i Panu Bradleju — napisały członkinie Frele.

Frele: zespół ze Śląska

„Frele. Ze Ślunska. Śpiywomy fest dobre szlagiery po naszymu” — tak pisze o sobie zespół tworzony przez trzy przyjaciółki.

Grupa Frele postanowiła oprzeć swoją twórczość na gwarze śląskiej. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Nagrania Frele spotkały się z ogromnym odzewem ze strony internautów. Ich filmy zamieszczone w serwisie YouTube obejrzano łącznie ponad 7 milionów razy. Przerobiły m.in. „Despacito”, „Love Me Like You Do” czy „Wrecking Ball”.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK