Zamknij

Frele i „Polska Dowej”. Przebój Dawida Podsiadło po śląsku! [WIDEO]

Redakcja
17.10.2017 12:15
Frele i „Polska Dowej”. Przebój Dawida Podsiadło po śląsku! [WIDEO]
fot. Youtube (Frele)

Internauci poznali Frele za sprawą śląskiego coveru „Hello” Adele, który podbił na początku tego roku polską sieć. Ostatnio trio powróciło z utworem „Polska Dowej”, czyli nową wersją przeboju Dawida Podsiadło „W Dobrą Stronę”.

„Frele. Ze Ślunska. Śpiywomy fest dobre szlagiery po naszymu” – tak pisze o sobie zespół tworzony przez trzy przyjaciółki.

Grupa postanowiła oprzeć swoją twórczość na języku śląskim. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Nagrania Frele spotkały się z ogromnym odzewem ze strony internautów. Ich filmy zamieszczone w serwisie YouTube obejrzano łącznie już ponad 5 milionów razy. W ciągu ostatnich kilku miesięcy przerobiły m.in. „Despacito”, „Love Me Like You Do” czy „Wrecking Ball”.

Zespół powrócił z kolejnym coverem. Dziewczyny zaprezentowały żartobliwą wersję utworu „W Dobrą Stronę” Dawida Podsiadło. Tekst przeróbki inspirowany był ostatnimi meczami polskiej reprezentacji w eliminacjach do przyszłorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej.

„Panie Nawałka, Pan to nosa mo. Ta naszo kadra to nojlepiyj gro(…)Pomalujymy pyski biołym i czerwonym, no i w lato polecymy wszyscy wjymy w kero strona” – śpiewa Frele.

Nie zabrakło też nawiązań do Roberta Lewandowskiego czy Grzegorza Krychowiaka. Musisz to usłyszeć!

RadioZET.pl/PK