Zamknij

Freya Ridings nową gwiazdą muzyki? Porównują ją już do Adele i Florence Welch! [WIDEO]

Redakcja
23.11.2018 16:11
Freya Ridings
fot. mat. prasowe (Carlos Munez)

Freya Ridings to nowa postać na brytyjskiej scenie muzycznej, której z ciekawością przygląda się coraz więcej osób. Jej singiel „Lost Without You” zrobił niemałą furorę w Wielkiej Brytanii. 24-latka uczyła się w prestiżowej BRIT School, której absolwentkami były m.in. Adele i Amy Winehouse.

Freya Ridings to artystka, która już niedługo może sporo namieszać w muzyce. 24-latka jest coraz popularniejsza na Wyspach Brytyjskich, a jeszcze nie wydała pierwszego albumu. Wiele osób uważa, że posiada talent na miarę Adele, Florence Welch czy Birdy.

Jej singiel „Lost Without You” osiągnął niemały sukces. W Wielkiej Brytanii dotarł do wysokiego 9. miejsca oficjalnej listy przebojów i pokrył się srebrem. Zgromadził także już ponad 50 milionów streamów na całym świecie i przez 5 tygodni utrzymywał się na 1. miejscu notowania Shazam UK.

Co ciekawe, Freya Ridings to pierwsza od sześciu lat artystka, która zamieściła samodzielnie napisaną piosenkę w najlepszej dziesiątce brytyjskiego zestawienia.

Brytyjka pracuje obecnie nad debiutancką płytą. Na jej dotychczasową dyskografię składają się cztery single: „Blackout”, „Maps”, „Ultraviolet” i wspomniane już „Lost Without You”, a także dwa albumy koncertowe: „Live at St Pancras Old Church” oraz „Live at Omeara”.

Warto dodać, że Freya Ridings uczyła się w prestiżowej BRIT School, której absolwentkami są m.in. Adele czy Amy Winehouse. Jest córką muzyka i aktora Richarda Ridingsa, który w Wielkiej Brytanii użycza głosu ojcu popularnej Świnki Peppy.

Kiedy ludzie dowiadują się, co robi mój tata, wszyscy krzyczą z radości. To jak posiadanie supermocy! — żartuje wokalistka.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK