Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Freya Ridings nową gwiazdą muzyki? Porównują ją już do Adele i Florence Welch! [WIDEO]

23.11.2018 16:11

Freya Ridings to nowa postać na brytyjskiej scenie muzycznej, której z ciekawością przygląda się coraz więcej osób. Jej singiel „Lost Without You” zrobił niemałą furorę w Wielkiej Brytanii. 24-latka uczyła się w prestiżowej BRIT School, której absolwentkami były m.in. Adele i Amy Winehouse.

Freya Ridings fot. mat. prasowe (Carlos Munez)

Freya Ridings to artystka, która już niedługo może sporo namieszać w muzyce. 24-latka jest coraz popularniejsza na Wyspach Brytyjskich, a jeszcze nie wydała pierwszego albumu. Wiele osób uważa, że posiada talent na miarę Adele, Florence Welch czy Birdy.

Jej singiel „Lost Without You” osiągnął niemały sukces. W Wielkiej Brytanii dotarł do wysokiego 9. miejsca oficjalnej listy przebojów i pokrył się srebrem. Zgromadził także już ponad 50 milionów streamów na całym świecie i przez 5 tygodni utrzymywał się na 1. miejscu notowania Shazam UK.

Co ciekawe, Freya Ridings to pierwsza od sześciu lat artystka, która zamieściła samodzielnie napisaną piosenkę w najlepszej dziesiątce brytyjskiego zestawienia.

Brytyjka pracuje obecnie nad debiutancką płytą. Na jej dotychczasową dyskografię składają się cztery single: „Blackout”, „Maps”, „Ultraviolet” i wspomniane już „Lost Without You”, a także dwa albumy koncertowe: „Live at St Pancras Old Church” oraz „Live at Omeara”.

Warto dodać, że Freya Ridings uczyła się w prestiżowej BRIT School, której absolwentkami są m.in. Adele czy Amy Winehouse. Jest córką muzyka i aktora Richarda Ridingsa, który w Wielkiej Brytanii użycza głosu ojcu popularnej Świnki Peppy.

Kiedy ludzie dowiadują się, co robi mój tata, wszyscy krzyczą z radości. To jak posiadanie supermocy! — żartuje wokalistka.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK

Oceń