Zamknij

Fryderyki 2017: Piotr Zioła debiutem roku. Był gościem Uważam ZET [WIDEO]

Redakcja
27.04.2017 09:30
Fryderyki 2017: Piotr Zioła debiutem roku. Był gościem Uważam ZET [WIDEO]
fot. facebook.com/PiotrZiola

Piotr Zioła laureatem Fryderyka w kategorii fonograficzny debiut roku. Statuetkę odebrał podczas wieczornej gali w Teatrze Polskim w Warszawie. Dziś osobiście odwiedził popołudniowe "Uważam ZET" i opowiedział o towarzyszących mu od wczoraj emocjach.

Debiutancka płyta artysty "Revolving Door" ukazała się ponad rok temu. Krążek został utrzymany w klimacie muzyki rozrywkowej lat 50. i 60 - czyli lat, które są dużą inspiracją dla młodego wokalisty.

Więcej o Fryderykach oraz o listę zwycięzców zobaczysz klikając tutaj.

"To nie jest jednorazowa przygoda To jest styl, który sobie obrałem i dobrze się w nim czuję. To jestem ja i chcę kontynuować ten pomysł. Staram się łączyć różne gatunki i style. Tej płyty nie da się jednoznacznie określić i co mnie cieszy" - mówi Piotrek.

Teksty młodemu piosenkarzowi napisali Gaba Kulka, Karolina Kozak oraz Radosław Łukasiewicz. 

Piotr niespełna 24 godziny po uznaniu go za debiut fonograficzny roku w muzyce rozrywkowej odwiedzi redaktorów Michałowskiego i Korościela, którym na świeżo opowie o wrażeniach po otrzymaniu Fryderyka. Uważam ZET zaczynamy jak zwykle od godz. 14:00. Do usłyszenia!  

Fryderyki to nagrody przyznawane przez polskie środowisko muzyczne - muzyków, autorów, kompozytorów, producentów muzycznych oraz dziennikarzy. Od lat są uważane za najważniejsze wyróżnienia polskiej branży muzycznej.