Zamknij

Triumf Maty na Fryderykach 2021. Marcin Matczak gratuluje synowi i apeluje do innych rodziców

06.08.2021 09:03
Mata
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Fryderyki 2021 za nami. Jeden z największych sukcesów podczas gali odniósł Mata. Zaledwie 21-letni raper otrzymał aż dwie statuetki. Jego wielki triumf skomentował ojciec, Marcin Matczak. Prawnik i profesor UW zaapelował także do innych rodziców. Napisał coś bardzo ważnego.

Fryderyki 2021, których patronem było Radio ZET, przeszły do historii. Poznaliśmy wszystkich laureatów w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej. Najwięcej statuetek trafiło do Krzysztofa Zalewskiego, który zgarnął aż trzy nagrody. Wokalista zaskoczył wszystkich i w trakcie odbierania wyróżnienia pocałował Ralpha Kaminskiego, a następnie nawiązał do Prawa i Sprawiedliwości.

Wielki sukces osiągnął także Mata. Młody polski raper zdobył dwie statuetki, m.in. w kategorii "album roku hip hop". Jego triumf skomentował prawnik, a prywatnie ojciec, Marcin Matczak. Profesor UW zaapelował do innych rodziców.

Fryderyki 2021: Mata zdobył dwie statuetki. Ojciec Marcin Matczak gratuluje i apeluje do rodziców

Mata to jeden z najpopularniejszych raperów młodego pokolenia w Polsce. Muzyka artysty została także doceniona w trakcie gali Fryderyków 2021. 21-latek otrzymał statuetki w kategoriach "fonograficzny debiut roku" i "album roku hip hop".

Marcin Matczak, prawnik i ojciec Maty, skomentował sukces syna w mediach społecznościowych. Profesor Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego wykorzystał swój wpis, aby zaapelować również do innych rodziców.

Dziś nasz Syn Michał, nasza duma i nasza radość, dostał Fryderyka za album hip-hop roku 2020. Chciałbym wykorzystać tę okazję do przekazania ważnego, jak sądzę, apelu: wspierajcie Wasze Dzieci w spełnianiu Ich marzeń, nawet, jeśli wybierają drogę inną niż Wy – napisał Matczak.