Zamknij

Fryderyki 2021: muzyczne wspomnienie o Krzysztofie Krawczyku. Gwiazdy zaśpiewają jego hity na gali

26.07.2021 14:42
Fryderyki 2021 Krzysztof Krawczyk
fot. mat. prasowe

Krzysztof Krawczyk zostanie upamiętniony podczas Fryderyk Festiwal 2021 w Szczecinie. W trakcie Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu usłyszymy piosenki z repertuaru słynnego artysty, które wykonają inne polskie gwiazdy, m.in. Ania Dąbrowska i Natalia Przybysz. Bilety na Fryderyk Festiwal 2021 wciąż są w sprzedaży. Na galę zaprasza Radio ZET.

Fryderyki 2021 w Szczecinie. Tegoroczny festiwal zostanie zorganizowany na Pomorzu Zachodnim. Już 5 sierpnia w stolicy województwa zachodniopomorskiego odbędzie się wyjątkowa gala, podczas której zostaną wręczone nagrody w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej. Usłyszymy także niezapomniane duety, które zaśpiewają utwory z repertuaru Krzysztofa Krawczyka.

Fryderyki 2021 w Szczecinie: gwiazdy zaśpiewają piosenki Krzysztofa Krawczyka

W trakcie Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Fryderyk Festiwal 2021, którą zaplanowano na 5 sierpnia w szczecińskiej Netto Arenie, usłyszymy piosenki z repertuaru Krzysztofa Krawczyka, ikony polskiej piosenki i laureata tegorocznego Złotego Fryderyka. Artysta miał odebrać nagrodę podczas uroczystej gali wieńczącej Fryderyk Festiwal 2021. Niestety, nie zdążył. Zmarł 5 kwietnia 2021 roku.

Poruszające „Trudno tak” zabrzmi ze szczecińskiej sceny w wykonaniu Natalii Przybysz i Skubasa, refleksyjne „Bo jesteś Ty” zaśpiewają Kasia Lins i Vito Bambino, a filozoficzne „To co w życiu ważne” zaprezentują Ania Dąbrowska i Gromee.

Krzysztof Krawczyk był artystą wyjątkowym, potrafiącym odnaleźć się w każdym repertuarze i przed każdą publicznością, wokalistą o niepowtarzalnym głosie i niepodrabialnym wizerunku. Był ikoną polskiej piosenki, królem sceny, królem życia, ale też naszym serdecznym kolegą. Ceniliśmy go za osobowość, otwartość, poczucie humoru. Podziwialiśmy jego talent, nuciliśmy jego piosenki. Zostaną z nami tak jak on – na zawsze – powiedział Andrzej Puczyński, przewodniczący zarządu Związku Producentów Audio Video, głównego organizatora Fryderyk Festiwal.

Fryderyk Festiwal 2021: BILETY, WYSTĘPY. Kto wystąpi w trakcie gali?

W trakcie Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzowej Fryderyk Festiwal 2021 zobaczymy występy największych polskich gwiazd. Na scenie zaprezentują się m.in. Kayah, sanah, Margaret, Natalia Nykiel, Grzegorz Hyży, Tomek Lipiński, Włodi, Sobel, Krzysztof Zalewski oraz zespoły Nocny Kochanek i EABS.

Gala Fryderyki 2021 transmitowana będzie w TVN. Relacje z wydarzenia będzie można usłyszeć także na antenie Radia ZET.

Bilety na Fryderyk Festiwal 2021 są jeszcze w sprzedaży. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.fryderyki.pl/bilety.

Fryderyki 2021: NOMINACJE. Kto jest nominowany?

Nominacje do Fryderyków 2021 ogłoszono 18 marca. Poznaliśmy wszystkich nominowanych artystów w kategoriach muzyka rozrywkowa, jazz i muzyka poważna. Kto jest nominowany do Fryderyków 2021 i powalczy o prestiżową nagrodę? Klikając w poniższy link, możecie zobaczyć tegoroczne nominacje.

Fryderyki 2021: NOMINACJE. Kto jest nominowany w kat. muzyka rozrywkowa, jazz, poważna?

RadioZET.pl/mat.prasowe