Zamknij

Fryderyki 2021 w Szczecinie. Kiedy odbędzie się gala wręczenia nagród?

14.06.2021 13:38
Fryderyki 2021
fot. mat. prasowe

Fryderyk Festiwal 2021 odbędzie się w Szczecinie. Organizatorzy imprezy ujawnili datę gali wręczenia najważniejszych polskich nagród muzycznych. 25 czerwca zostaną przyznane statuetki w kategorii muzyki poważnej, a już 5 sierpnia odbędzie się gala muzyki rozrywkowej i jazzu, na którą zaprasza Radio ZET.

Fryderyki 2021 w Szczecinie. Tegoroczny festiwal zostanie zorganizowany na Pomorzu Zachodnim. W stolicy województwa zachodniopomorskiego odbędą się dwie gale: już w czerwcu gala muzyki poważnej, a na początku sierpnia zostaną wręczone nagrody w kategoriach muzyki rozrykowej i jazzowej.

Fryderyki 2021 w Szczecinie. Kiedy odbędzie się gala wręczenia nagród?

Szczecin i Pomorze Zachodnie są oficjalnymi gospodarzami Fryderyk Festiwal 2021, który będzie podzielony na dwie części.

Laureaci w kategoriach muzyki poważnej zostaną nagrodzeni już 25 czerwca w Operze na Zamku w Szczecinie. Gala muzyki rozrywkowej i jazzowej pod patronatem Radia ZET odbędzie się 5 sierpnia w hali Netto Arena z udziałem największych gwiazd polskiej sceny muzycznej i publiczności. Do sprzedaży trafi pula biletów dla widzów. Już wkrótce organizatorzy podadzą szczegółowe informacje.

Bardzo cieszymy się, że w tych wyjątkowo trudnych dla branży muzycznej czasach zebraliśmy grono tak utytułowanych partnerów, z którym będziemy mogli celebrować święto polskiej muzyki. Fryderyki to wyjątkowe nagrody zasługujące na oprawę na najwyższym poziomie i jestem przekonany, że dzięki współpracy z miastem Szczecin i województwem zachodniopomorskim, tak będzie również i tym razem – mówi Andrzej Puczyński, przewodniczący Związku Producentów Audio Video, który organizuje galę.

Fryderyki to najbardziej prestiżowe wyróżnienie w naszym kraju. Cieszę się, że w tym roku ta nagroda muzyczna zawita do Szczecina. Nasz region słynie z wydarzeń muzycznych na najwyższym artystycznym poziomie i jestem przekonany, że także gale Fryderyk Festiwal dostarczą wielu niezapomnianych emocji i artystycznych wzruszeń – komentuje Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Fryderyki 2021: NOMINACJE. Kto jest nominowany?

Nominacje do Fryderyków 2021 ogłoszono 18 marca. Poznaliśmy wszystkich nominowanych artystów w kategoriach muzyka rozrywkowa, jazz i muzyka poważna. Kto jest nominowany do Fryderyków 2021 i powalczy o prestiżową nagrodę? Klikając w poniższy link, możecie zobaczyć tegoroczne nominacje.

Fryderyki 2021: NOMINACJE. Kto jest nominowany w kat. muzyka rozrywkowa, jazz, poważna?

RadioZET.pl/mat.prasowe