Zamknij

Gabriel Tomczuk z zespołu Klezmafour jest ciężko chory. Trwa zbiórka pieniędzy

08.10.2020 10:02
Klezmafour
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Gabriel Tomczuk jest ciężko chory. Członek grupy Klezmafour zmaga się z białaczką szpikową i pilnie potrzebuje pomocy. Zespół poprosił internautów o wsparcie i poinformował o zbiórce na rzecz muzyka. Odbędzie się także specjalny koncert online.

Gabriel Tomczuk to muzyk Klezmafour, zespołu grającego muzykę klezmerską z elementami bałkańskimi, który dotarł do finału trzeciej edycji „Must Be The Music”.

Grupa poinformowała, że Gabriel Tomczuk zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. U kontrabasisty zdiagnozowano białaczkę szpikową. Artysta pilnie potrzebuje pomocy.

Gabriel Tomczuk z Klezmafour jest ciężko chory. Zbiórka dla muzyka

Gabriel Tomczuk zmaga się z białaczką szpikową. Zespół Klezmafour poinformował o ciężkiej chorobie białostockiego artysty we wpisie w mediach społecznościowych.

Gabryś od kilku tygodni zmaga się z ciężką chorobą, jaką jest białaczka szpikowa. Ta choroba całkowicie wyeliminowała go na najbliższe miesiące, z jakiegokolwiek życia zawodowego — piszą członkowie.

W związku z ciężką chorobą muzyk pilnie potrzebuje pomocy finansowej. W serwisie zrzutka.pl uruchomiono specjalną zbiórkę na rzecz Gabriela Tomczuka. Do zebrania jest 45 tys. złotych.

Potrzebuje wsparcia finansowego, na zaspokojenie swoich codziennych potrzeb: rachunki, leki, dojazdy do szpitala (jest leczony w Olsztynie) oraz inne środki, związane ze swoim leczeniem — czytamy w oświadczeniu formacji.

Koncert online dla Gabriela Tomczuka chorego na białaczkę

Zaprzyjaźnieni muzycy postanowili zorganizować koncert online na rzecz Gabriela Tomczuka, w trakcie którego będą informować o zbiórce dla chorego muzyka.

Koncert online dla Gabriela Tomczuka odbędzie się w niedzielę, 11 października o godz. 20:00. Wydarzenie będzie transmitowane na antenie Polskiego Radia Białystok oraz na radiowych kanałach social media, czyli Facebook i YouTube.