Zamknij

Jej hit „Hera, koka, hasz, LSD” śpiewali wszyscy. Teraz powraca z disco polo! [WIDEO]

Redakcja
15.11.2017 10:41
Jej hit „Hera, koka, hasz, LSD” śpiewali wszyscy. Teraz powraca z disco polo! [WIDEO]
fot. Youtube (Gang Śródmieście)

Kilka lat temu Karolina Czarnecka zrobiła furorę w sieci za sprawą utworu „Hera, koka, hasz, LSD”, który zaprezentowała w trakcie 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Nagranie z występu obejrzano ponad 30 milionów razy w serwisie YouTube. Teraz artystka powraca z zespołem Gang Śródmieście. Czy kawałek „Discopolka” będzie kolejnym hitem internetu?

Nowy utwór to pierwszy singiel zapowiadający album pod nazwą „Feminopolo”. Dzieło ma być inspirowane prawdziwymi historiami, które członkinie zespołu zebrały od kobiet. Tekst piosenki „Discopolka” powstał w oparciu o wiadomość mailową od Kingi z Koszalina.

Na podstawie przeżyć innych kobiet Gang Śródmieście postanowił stworzyć wydawnictwo pełne współczesnych protest songów. Członkinie grupy, czyli Karolina Czarnecka, Magda Dubrowska i Nela Gzowska, same komponują, nagrywają, piszą teksty oraz kręcą teledyski. Nazwa zespołu nawiązuje do żeńskiego gangu, który na początku zeszłego wieku działał w Warszawie.

- „Feminopolo” to kalejdoskop kobiecości, ironia miesza się z powagą, liryczność z drapieżnością, punk z techno, a szanty z hip-hopem. Podstawą są bity Gzowskiej, wszystko spajają mocne gitarowe brzmienia i mieniący się głos Czarneckiej. Całości dopełnia brudny wokal Dubrowskiej. Gang powstał z potrzeby siostrzeństwa. To próba odczytania na nowo definicji kobiecości i rytuałów związanych z płcią – czytamy na stronie agencji Karrot Kommando, która wkrótce wyda płytę.

Debiutancki album „Feminopolo” ukaże się już 24 listopada.

RadioZET.pl/PK