Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jej hit „Hera, koka, hasz, LSD” śpiewali wszyscy. Teraz powraca z disco polo! [WIDEO]

15.11.2017 10:41

Kilka lat temu Karolina Czarnecka zrobiła furorę w sieci za sprawą utworu „Hera, koka, hasz, LSD”, który zaprezentowała w trakcie 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Nagranie z występu obejrzano ponad 30 milionów razy w serwisie YouTube. Teraz artystka powraca z zespołem Gang Śródmieście. Czy kawałek „Discopolka” będzie kolejnym hitem internetu?

Jej hit „Hera, koka, hasz, LSD” śpiewali wszyscy. Teraz powraca z disco polo! [WIDEO] fot. Youtube (Gang Śródmieście)

Nowy utwór to pierwszy singiel zapowiadający album pod nazwą „Feminopolo”. Dzieło ma być inspirowane prawdziwymi historiami, które członkinie zespołu zebrały od kobiet. Tekst piosenki „Discopolka” powstał w oparciu o wiadomość mailową od Kingi z Koszalina.

Na podstawie przeżyć innych kobiet Gang Śródmieście postanowił stworzyć wydawnictwo pełne współczesnych protest songów. Członkinie grupy, czyli Karolina Czarnecka, Magda Dubrowska i Nela Gzowska, same komponują, nagrywają, piszą teksty oraz kręcą teledyski. Nazwa zespołu nawiązuje do żeńskiego gangu, który na początku zeszłego wieku działał w Warszawie.

- „Feminopolo” to kalejdoskop kobiecości, ironia miesza się z powagą, liryczność z drapieżnością, punk z techno, a szanty z hip-hopem. Podstawą są bity Gzowskiej, wszystko spajają mocne gitarowe brzmienia i mieniący się głos Czarneckiej. Całości dopełnia brudny wokal Dubrowskiej. Gang powstał z potrzeby siostrzeństwa. To próba odczytania na nowo definicji kobiecości i rytuałów związanych z płcią – czytamy na stronie agencji Karrot Kommando, która wkrótce wyda płytę.

Debiutancki album „Feminopolo” ukaże się już 24 listopada.

RadioZET.pl/PK

Oceń