Zamknij

Gared O’Donnell nie żyje. Wokalista Planes Mistaken for Stars miał tylko 44 lata

25.11.2021 09:33
Gared O Donnell
fot. Instagram / Planes Mistaken for Stars

Gared O’Donnell nie żyje. Wokalista i gitarzysta zespołu Planes Mistaken for Stars zmarł w wieku zaledwie 44 lat. W zeszłym roku zdiagnozowano u niego nowotwór trzeciego stopnia.

Gared O’Donnell nie żyje. Amerykański wokalista i gitarzysta post-hardcore'owego zespołu Planes Mistaken for Stars zmarł w środę, 24 listopada w wieku 44 lat. Zmagał się z chorobą nowotworową.

Gared O’Donnell nie żyje. Wokalista Planes Mistaken for Stars miał tylko 44 lata

Śmierć Gareda O’Donnella potwierdził zespół w oświadczeniu opublikowanym na Instagramie. Przyczyną zgonu muzyka był rak przełyku.

Gared spędził ostatni rok swojego życia, robiąc dokładnie to, co kochał – pisał i nagrywal muzykę. Obecnie ciężko pracujemy, aby dokończyć te projekty. Robienie bez tego jest bolesne, ale wiemy, że chciałby, abyśmy dokończyli to, co razem zaczęliśmy. Dołożymy wszelkich starań, aby uhonorować jego dziedzictwo i rozpowszechniać jego legendę – napisał zespół.

Chorobę zdiagnozowano w sierpniu 2020 roku. Lekarze wykryli u O’Donella nieoperacyjny nowotwór trzeciego stopnia. Rodzina i najbliżsi uruchomili specjalną zbiórkę internetową, która miała pomóc w leczeniu muzyka.

Gared O'Donnell założył zespół Planes Mistaken for Stars w 1997 roku. Grająca post-hardcore, heavy metal, hardcore punk grupa zdobyła sporą popularność wśród fanów muzyki i wydała cztery albumy studyjne. Ostatnia płyta "Prey" ukazała się w 2016 roku.

RadioZET.pl/pitchfork.com