Zamknij

Genesis zagrał pierwszy z ostatnich koncertów. Phil Collins śpiewał siedząc na krześle [WIDEO]

22.09.2021 14:02
Genesis
fot. Bav Media / SplashNews.com/East News

Genesis po kilkunastu latach wraca na scenę. Muzycy rozpoczęli ostatnią trasę w karierze w Birmingham. Na koncercie nie zabrakło nieśmiertelnych hitów.

Genesis to jeden z najpopularniejszych brytyjskich zespołów rockowych na świecie. Muzycy nie grali razem od 2007 roku, jednak postanowili pożegnać się z fanami ostatnią trasą koncertową. Temat reaktywacji zespołu pojawiał się na przestrzeni minionych 13 lat wielokrotnie, jednak nie wszyscy wierzyli, że faktycznie dojdzie do skutku.

Genesis zagrał pierwszy z ostatnich koncertów

W 2020 roku Collins, Rutherford i Banks zapowiedzieli na antenie BBC Radio 2, że ruszają w trasę. "The Last Domino? Tour" zaplanowano na listopad i grudzień 2020, jednak ze względu na koronawirusa, występy trzeba było odwołać.

Obostrzenia związane z pandemią umożliwiły rozpoczęcie wyczekiwanej trasy we wrześniu tego roku. I stało się. 20 września Genesis zagrał koncert otwierający tourne w Birmingham.

Genesis rozpoczął pożegnalną trasę koncertową

Ze względu na problemy zdrowotne Phila Collinsa, muzyk podczas występu siedział na przygotowanym na niego krześle. W setliśćie nie zabrakło największych hitów formacji. Artyści zagrali "Land of Confusion", "I Can't Dance" czy "Invisible Touch".

Set muzyków był podzielony na kilka części, wśród nich znalazł się blok zawierający utwory akustyczne oraz bis. Artyści pożegnali się z publicznością dźwiękami "The Carpet Crawlers".