Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Georgina Tarasiuk dzisiaj. Tak obecnie wygląda gwiazda „Szansy na sukces” [FOTO]

29.05.2019 13:19

Georgina Tarasiuk jako 11-latka zrobiła furorę w „Szansie na sukces”. Dała tam fenomenalny występ z piosenką Natalii Kukulskiej. Od tego czasu minęło jednak już dwadzieścia lat. Wiele osób zapomniało o dziewczynie z Białej Podlaskiej. Okazuje się, że Georgina Tarasiuk nie porzuciła muzyki. Śpiewa w duecie Blauka, który już niedługo wyda debiutancki album.

Georgina Tarasiuk z Szansy na sukces dzisiaj tak obecnie wygląda foto fot. Youtube screen

Georgina Tarasiuk z „Szansy na sukces” dzisiaj. Jak wygląda?

Georgina Tarasiuk to jedna z najsłynniejszych uczestniczek programu „Szansa na sukces”. W 1999 roku widzowie mogli zobaczyć jej niesamowity występ z utworem „Dłoń” z repertuaru Natalii Kukulskiej. 11-letnia wówczas dziewczynka wygrała w wielkim stylu cały odcinek.

Niedługo później wydała swoją debiutancką płytę i zgłosiła się do polskich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2003. Została jednak zdyskwalifikowana ze względu na nieregulaminowy wiek.

W kolejnych latach popularność Georginy Tarasiuk spadła. Nastolatka nie przestała jednak zajmować się muzyką. Na przestrzeni lat współpracowała m.in. z Piotrem Rubikiem i bałkańskim projektem Balkanika. W 2016 roku nagrała cover utworu „Jaskółka uwięziona” Stana Borysa, który pojawił się w filmie krótkometrażowym „Legendy Polskie: Jaga”.

Blauka — duet Georginy Tarasiuk i Piotra Lewańczyka

Dzisiaj Georgina Tarasiuk ma 30 lat i zaangażowała się w nowy projekt muzyczny. Wraz z Piotrem Lewańczykiem stworzyła alternatywny duet Blauka. Zespół przygotowuje się właśnie do wydania debiutanckiej płyty, którą promują single „Figle zuchwałe”, „Zawzięcie” i najnowszy „Fantazmat”.

Blauka to spostrzegawcze, często humorystyczne teksty piosenek i rzadko spotykane dziś podejście do kompozycji muzycznej. Ich piosenki to zbiór przemyśleń, marzeń i galimatiasów ludzkich relacji, wrzucony do abstrakcyjnego worka pełnego groteski, absurdu i dystansu do samych siebie — pisze o sobie zespół.

Premierę debiutanckiego albumu duetu Blauka zaplanowano na tegoroczną jesień.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK

Oceń