Zamknij

Georgina Tarasiuk dzisiaj. Tak obecnie wygląda gwiazda „Szansy na sukces” [FOTO]

Piotr Krajewski
29.05.2019 13:19
Georgina Tarasiuk z Szansy na sukces dzisiaj tak obecnie wygląda foto
fot. Youtube screen

Georgina Tarasiuk jako 11-latka zrobiła furorę w „Szansie na sukces”. Dała tam fenomenalny występ z piosenką Natalii Kukulskiej. Od tego czasu minęło jednak już dwadzieścia lat. Wiele osób zapomniało o dziewczynie z Białej Podlaskiej. Okazuje się, że Georgina Tarasiuk nie porzuciła muzyki. Śpiewa w duecie Blauka, który już niedługo wyda debiutancki album.

Georgina Tarasiuk z „Szansy na sukces” dzisiaj. Jak wygląda?

Georgina Tarasiuk to jedna z najsłynniejszych uczestniczek programu „Szansa na sukces”. W 1999 roku widzowie mogli zobaczyć jej niesamowity występ z utworem „Dłoń” z repertuaru Natalii Kukulskiej. 11-letnia wówczas dziewczynka wygrała w wielkim stylu cały odcinek.

Niedługo później wydała swoją debiutancką płytę i zgłosiła się do polskich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2003. Została jednak zdyskwalifikowana ze względu na nieregulaminowy wiek.

W kolejnych latach popularność Georginy Tarasiuk spadła. Nastolatka nie przestała jednak zajmować się muzyką. Na przestrzeni lat współpracowała m.in. z Piotrem Rubikiem i bałkańskim projektem Balkanika. W 2016 roku nagrała cover utworu „Jaskółka uwięziona” Stana Borysa, który pojawił się w filmie krótkometrażowym „Legendy Polskie: Jaga”.

Blauka — duet Georginy Tarasiuk i Piotra Lewańczyka

Dzisiaj Georgina Tarasiuk ma 30 lat i zaangażowała się w nowy projekt muzyczny. Wraz z Piotrem Lewańczykiem stworzyła alternatywny duet Blauka. Zespół przygotowuje się właśnie do wydania debiutanckiej płyty, którą promują single „Figle zuchwałe”, „Zawzięcie” i najnowszy „Fantazmat”.

Blauka to spostrzegawcze, często humorystyczne teksty piosenek i rzadko spotykane dziś podejście do kompozycji muzycznej. Ich piosenki to zbiór przemyśleń, marzeń i galimatiasów ludzkich relacji, wrzucony do abstrakcyjnego worka pełnego groteski, absurdu i dystansu do samych siebie — pisze o sobie zespół.

Premierę debiutanckiego albumu duetu Blauka zaplanowano na tegoroczną jesień.

>> Duet Blauka w "ZET na Punkcie Muzyki" [WIDEO]

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK