Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Gienek Loska jest w śpiączce. Dramatyczny stan zwycięzcy „X Factor”

14.09.2018 10:30

Gienek Loska, zwycięzca jednej z edycji programu „X Factor”, kilka miesięcy temu przeszedł na Białorusi operację, po której niestety dotąd się nie wybudził. Muzyk walczy o życie.

Gienek Loska fot. Damian KLAMKA/East News

Gienek Loska walczy o życie! Okazuje się, że muzyk przebywał w maju na Białorusi, gdzie niespodziewanie dostał wylewu krwi do mózgu. Operację ratującą życie przeprowadzono niestety dopiero po 11 godzinach. Loska dotąd jest w śpiączce. O jego stanie poinformowała Polska Fundacja Muzyczna.

Gienek Loska od maja w śpiączce

„Wszyscy pamiętamy jak w 2011 r. Gienek Loska porwał serca milionów ludzi zwyciężając w I edycji programu X – Factor udowadniając, że nie jest tylko muzykiem z ulicy, że nie tylko ma ogromny talent, ale jest także dojrzałym, wszechstronnym artystą, posiadającym bogaty i niezwykle różnorodny repertuar. Potwierdził to zresztą śpiewaniem w wielu zespołach i nagraniem kilku solidnych albumów” – głosi informacja Polskiej Fundacji Muzycznej. Dalej wyjaśniono, w jakim stanie jest artysta i co dokładnie się stało.

Wylew krwi do mózgu: podstawą jest szybka pomoc

„5 maja 2018 roku odwiedzając mamę na Białorusi Gienek doznał rozległego wylewu krwi do mózgu i został zoperowany w szpitalu w Baranowiczach dopiero po 11 godzinach. Po tej operacji jeszcze się nie wybudził. Teraz jest już w domu, ale u mamy w Białooziersku na Białorusi. W dalszym ciągu jest w śpiączce, odżywia się przez sondę, oddycha samodzielnie dzięki tracheostomii, ale coraz lepiej komunikuje się ze światem, słyszy, żywo reaguje na dotyk, słowa, informacje, obecność bliskich i bardzo chce się obudzić. Jeszcze nie ma możliwości i wyraźnych wskazań medycznych na transport do Polski, choć jest to intensywnie sprawdzane”.

Obudźmy Gienka – apel Fundacji o wsparcie

Polska Fundacja Muzyczna zbiera środki na wybudzenie artysty. Wszystkie informacje potrzebne do udzielenia finansowego wsparcia znaleźć można w poniższym komunikacie na Facebooku.

„Na razie nasza Fundacja wysłała na Białoruś wolontariuszkę Agnieszkę, wyasygnowała pierwsze środki na podstawowe potrzeby, na przybory medyczne, higieniczne, na jedzenie – służba zdrowia na Białorusi i warunki życia są jakie są…
 Aktualnie celem PFM jest zbiórka środków dla Gienka, by zapewnić pieniądze na lekarstwa, preparaty wzmacniające, środki higieny i specjalne jedzenie. Gienek wymaga teraz całodobowej opieki i środków medycznych, a tego chora mama nie jest w stanie zapewnić. Dlatego potrzebna prywatna opieka pielęgniarska i rehabilitacyjna – to jest kosztowne. W przyszłości środki będą potrzebne na solidne leczenie i rehabilitację, bo trwamy w nadziei, że Gienek się całkiem wybudzi.
 Ma przecież dopiero 43 lata…” – informuje PFM.

Zachęcamy do wsparcia Fundacji i trzymamy kciuki za wybudzenie Gienka Loski.

RadioZET.pl/SA

Oceń