Zamknij

Gienek Loska po udarze mózgu. Nowe informacje o stanie zdrowia muzyka

Piotr Krajewski
23.07.2019 13:01
Gienek Loska miał udar mózgu nowe informacje o jego stanie zdrowia
fot. Bartosz KRUPA/East News

Gienek Loska w zeszłym roku doznał rozległego wylewu krwi do mózgu, po którym zapadł w śpiączkę. Polska Fundacja Muzyczna wydała oficjalne oświadczenie i przekazała najnowsze informacje na temat 44-letniego muzyka. Jaki jest obecnie stan zdrowia Gienka Loski, zwycięzcy „X Factor”?

Gienek Loska po udarze. Nowe informacje w sprawie stanu zdrowia muzyka

Gienek Loska zapadł w śpiączkę po udarze, którego doznał w trakcie pobytu na Białorusi. Wylew krwi do mózgu był na tyle rozległy, że stan zwycięzcy „X Factor” przez wiele miesięcy nie ulegał poprawie.

Przez długi czas nie było nowych informacji na temat obecnego stanu zdrowia Gienka Loski. Polska Fundacja Muzyczna, która zaangażowała się w pomoc choremu, opublikowała w poniedziałek oficjalny komunikat w sprawie muzyka. Artystę odwiedziła na Białorusi jedna z wolontariuszek. 44-latek cały czas walczy o powrót do zdrowia.

Stan neurologiczny Gienka w dalszym ciągu jest bardzo poważny, wszyscy walczymy o jego poprawę, a najbardziej walczy Gienek. Niezmiennie dzięki Waszej pomocy ma zapewnioną opiekę medyczną, leczenie, pielęgnację, masaże i ćwiczenia — to się dzieje regularnie i codziennie dzięki zbieranym na fundacyjne konto środkom. Przede wszystkim bezcenna jest obecność kochających bliskich, którzy czuwają i opiekują się nim w dzień i w nocy — czytamy w oświadczeniu.

Choć brak wyraźnej poprawy stanu Gienka Loski może niepokoić, pracownicy fundacji nie tracą nadziei. Właśnie zaczęli wdrażać kolejną formę terapii w leczeniu gwiazdy programu „X Factor”.

Ostatnio wdrożyliśmy Gienie regularną „muzykoterapię”. Poprosiliśmy zaprzyjaźnionych muzyków, żeby nagrali autorskie CD z muzyką, którą Gienek lubi i już ją dostał. Kolejni Przyjaciele, którzy teraz chcą się włączyć właśnie przygotowują nowe, kolejne płyty. Oczywiście kupiliśmy i zawieźliśmy mu sprzęt do słuchania. Reakcja Gienka była nadspodziewanie dobra, więc teraz Jego Mama kontynuuje sesje 3 razy dziennie — pisze Polska Fundacja Muzyczna.

W trakcie jednej z sesji odtworzono audiobook jednej z powieści Edwarda Stachury. Jak piszą przedstawiciele fundacji, Gienek Loska zareagował bardzo pozytywnie i podobno słuchał książki z ogromnym skupieniem. Organizacja postanowiła więc zaapelować do wszystkich chętnych osób o wysyłanie audiobooków w formie CD lub mp3. Wszystkie materiały trafią na Białoruś.

Audiobooki dla Gienka Loski można przesyłać na adres: Polska Fundacja Muzyczna, ul. Jordanowska 12, 04-204 Warszawa.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK