Zamknij

Gienek Loska nie żyje. Michał Szpak wspomina zwycięzcę "X Factor": "Zawsze był wierny sobie"

11.09.2020 09:31
Gienek Loska Michał Szpak
fot. Piotr BLAWICKI/East News

Gienek Loska nie żyje. Zwycięzca „X Factor” dwa lata temu doznał udaru mózgu i od tamtej pory zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Wiele gwiazd wspomina 45-letniego artystę. Kilka słów na temat Gienka Loski powiedział także Michał Szpak, który rywalizował z muzykiem w finale „X Factor”.

Gienek Loska zmarł 9 września w swoim rodzinnym mieście Białooziersku na Białorusi. W 2018 roku podczas pobytu w domu swojej mamy artysta doznał rozległego udaru mózgu, po którym przez długi czas przebywał w śpiączce.

Zwycięzca „X Factor” odszedł w wieku 45 lat. Jedną z gwiazd, która wspomina wokalistę, jest Michał Szpak. W rozmowie z Galą popularny piosenkarz podzielił się wspomnieniami o Gienku Losce.

Gienek Loska nie żyje. Michał Szpak wspomina zwycięzcę „X Factor”

Michał Szpak i Gienek Loska poznali się na planie „X Factor”. Nieznani wtedy jeszcze artyści podbili pierwszą polską edycję programu, docierając wspólnie do finału. W ostatecznym głosowaniu zwycięzcą okazał się Loska.

Od tego momentu minęło już ponad 9 lat. Jak dziś Michał Szpak wspomina Gienka Loskę?

Jest mi ogromnie przykro. Nasze drogi w pewnym momencie przecinały się bardzo często. Niezwykły człowiek z odmienną myślą, zawsze wierny sobie. Tak właśnie będę go pamiętał. Niezwykle zdeterminowany człowiek, od którego można było się wiele nauczyć. Zawsze był wierny sobie i swoim ideałom – to było naprawdę imponujące — powiedział Michał Szpak.

Gienek Loska Ada Szulc Michał Szpak w X Factor
fot. MATEUSZ JAGIELSKI/East News

Gienek Loska: kim był zwycięzca "X Factor"?

Gienek Loska był zwycięzcą pierwszej polskiej edycji „X Factor”. W finale pokonał wspomnianego już Michała Szpaka i Adę Szulc.

Udział w „X Factor” pomógł Gienkowi Losce rozwinąć muzyczną karierę. Niedługo później wraz ze swoim zespołem wydał debiutancką płytę „Hazardzista”. Album odniósł spory sukces i pokrył się złotem, a grupa zaczęła koncertować po całym kraju. W 2013 roku Gienek Loska Band wydał swój drugi i ostatni krążek „Dom”.

RadioZET.pl/gala.pl