Zamknij

Gienek Loska nie żyje. Zwycięzca "X Factor" miał 45 lat

10.09.2020 11:30
Gienek Loska
fot. Damian KLAMKA/East News

Gienek Loska nie żyje. Zwycięzca pierwszej polskiej edycji „X Factor” zmarł w wieku 45 lat - poinformowała Polska Fundacja Muzyczna. W maju 2018 roku muzyk doznał rozległego udaru mózgu.

Gienek Loska nie żyje. Wokalista i zwycięzca pierwszej polskiej edycji programu "X Factor" zmarł 9 września w swoim mieście rodzinnym Biełooziersku na Białorusi. Miał 45 lat.

Informację o śmierci Gienka Loski potwierdziła Polska Fundacja Muzyczna, która opublikowała oficjalny komunikat. Organizacja wspierała artystę w walce o powrót do zdrowia. Przypomnijmy, że w 2018 roku zwycięzca "X Factor" doznał udaru mózgu.

Gienek Loska nie żyje. Zwycięzca "X Factor" zmarł w wieku 45 lat

Gienek Loska zmarł w środę w godzinach wieczornych. Przez ostatnie lata swojego życia borykał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. W 2018 roku muzyk doznał rozległego udaru mózgu podczas pobytu w domu rodzinnym.

Od tamtej pory wymagał całodobowej opieki. Proces leczenia Gienka Loski był bardzo kosztowny. Przez kilka lat Polska Fundacja Muzyczna zbierała pieniądze, aby wesprzeć artystę w powrocie do zdrowia. Dzięki wpłatom na specjalne konto chory muzyk mógł korzystać ze specjalistycznych sprzętów i pomocy wolontariuszki, a także otrzymywał m.in. najpotrzebniejsze lekarstwa, jedzenie medyczne i środki pielęgnacyjne.

Wczoraj (9.09.20) w wieku 45 lat odszedł Gienek Loska, zmarł w domu swojej Mamy, która się nim opiekowała od momentu, gdy będąc u niej w odwiedzinach doznał rozległego wylewu (...) Przez cały ten czas Giena był pod opieką lekarzy, rehabilitantów i masażystów, a przede wszystkim najbliższej rodziny z mamą i jego narzeczoną Agnieszką na czele. Był z nim kontakt, lubił słuchać muzyki i głosów gdy się do niego dzwoniło lub odwiedzało — czytamy w oficjalnym oświadczeniu Polskiej Fundacji Muzycznej.

Pogrzeb Gienka Loski odbędzie się w czwartek, 10 września. Zwycięzca "X Factor" zostanie pochowany w rodzinnym Biełooziersku na Białorusi. 

Gienek Loska: kim był zwycięzca "X Factor"?

Gienek Loska był gwiazdą pierwszej edycji polskiego „X Factor”. Słynący z gry na ulicach i zamiłowania do bluesa artysta w finale programu Adę Szulc oraz Michała Szpaka.

Zwycięstwo w „X Factor” pozwoliło Gienkowi Losce i jego zespołowi wydać debiutancką płytę „Hazardzista”, która osiągnęła duży sukces komercyjny. Album pokrył się złotem, a Loska zaczął koncertować po całej Polsce. W 2013 roku grupa Gienek Loska Band wydała swój drugi i ostatni krążek "Dom".