Zamknij

Gienek Loska walczy o życie. Jego stan zdrowia się pogorszył

Redakcja
08.03.2019 13:59
Gienek Loska walczy o życie. Jego stan zdrowia pogorszył się
fot. Damian KLAMKA/East News

Gienek Loska nadal przebywa w śpiączce po wylewie krwi do mózgu. Z najnowszych informacji jednak wynika, że stan zdrowia zwycięzcy „X Factor” się pogorszył. Polska Fundacja Muzyczna opublikowała komunikat w tej sprawie.

Gienek Loska w śpiączce. Jego stan zdrowia się pogorszył

Gienek Loska jest w śpiączce od wielu miesięcy. W maju zeszłego roku zwycięzca pierwszej polskiej edycji programu „X Factor” doznał rozległego wylewu krwi do mózgu w trakcie pobytu na Białorusi.

Polska Fundacja Muzyczna, która zaangażowała się w pomoc choremu muzykowi, poinformowała, że w ostatnim czasie stan zdrowia Gienka Loski się pogorszył. Artysta przebywa obecnie w domu w Białooziersku, gdzie opiekuje się nim najbliższa rodzina.

Obecnie tłumaczona na polski jest ostatnia dokumentacja medyczna z Białorusi. Pozwoli to nam wykonać kolejne konsultacje lekarskie, żeby organizowana z Polski pomoc mogła być jak najbardziej efektywna. Liczymy, że po uzyskaniu opinii ekspertów będziemy mogli jeszcze bardziej pomóc Gienkowi w odzyskiwaniu sił i zdrowia — czytamy w komunikacie fundacji.

Polska Fundacja Muzyczna zachęca także do wsparcia Gienka Loski i przekazania 1 proc. podatku na rzecz chorego muzyka. Wcześniej organizacja uruchomiła również specjalną zbiórkę, dzięki której udało się  zakupić m.in. specjalne łóżko medyczne, leki i środki higieniczne.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK