Zamknij

Gienek Loska zmarł przez ciężki wypadek w przeszłości? Jego przyjaciel ujawnił nieznane fakty

02.11.2020 10:15
Gienek Loska
fot. VIPHOTO/East News

Gienek Loska zmarł we wrześniu tego roku. Przez ostatnie lata życia zmagał się z poważnymi kłopotami zdrowotnymi – w 2018 roku przeszedł udar mózgu. W najnowszym wywiadzie przyjaciel ujawnił nieznane fakty, które mogły mieć wpływ na jego późniejsze problemy ze zdrowiem.

Gienek Loska zmarł 9 września w wieku 45 lat w Biełooziersku. W 2018 roku muzyk doznał rozległego udaru mózgu podczas pobytu w domu rodzinnym na Białorusi. Do końca życia zwycięzcaX Factor wymagał całodobowej opieki.

Tomasz Dzień, przyjaciel Gienka Loski, udzielił ostatnio wywiadu Faktowi. W rozmowie z dziennikiem zdradził nieznane fakty z życia muzyka, które mogły mieć wpływ na jego późniejsze problemy zdrowotne. Okazuje się, że ponad 20 lat temu Gienek Loska miał bardzo poważny wypadek.

Gienek Loska nie żyje. Michał Szpak wspomina zwycięzcę "X Factor": "Zawsze był wierny sobie"

Gienek Loska zmarł we wrześniu. Przyjaciel ujawnił nieznane fakty o wypadku muzyka

Tomasz Dzień był przyjacielem Gienka Loski od 1995 roku. To właśnie wtedy mężczyźni poznali się w Krakowie i zaczęli razem koncertować. Muzyk wyznał w rozmowie z Faktem: „Grywał na Floriańskiej, na Rynku Głównym, ale też w lokalnych klubach. Potem zaprosiłem go do siebie, do Mielca. Razem koncertowaliśmy. Łączyła nas muzyka. Tak rozpoczęła się nasza przyjaźń”.

Przyjaciel Gienka Loski ujawnił także nieznane fakty z życia artysty, które mogły mieć wpływ na jego późniejsze kłopoty ze zdrowiem. W 1999 roku miał bardzo poważny wypadek w Zakopanem.

Gienek poślizgnął się i spadł ze schodów. Rozbił głowę na tyle poważnie, że musiał przejść skomplikowaną operację neurochirurgiczną. Część czaszki miał usuniętą. Miał wstawioną specjalną płytkę. Przez trzy dni nie wiedzieliśmy, czy przeżyje — powiedział Dzień.

Gienek Loska zmarł po wylewie. Partnerka wspomina ostatnie chwile życia artysty

Gienek Loska: kim był zwycięzca "X Factor"?

Gienek Loska był zwycięzcą pierwszej edycji polskiego „X Factor”. Słynący z gry na ulicach i zamiłowania do bluesa artysta pokonał w finale programu Adę Szulc oraz Michała Szpaka.

Zwycięstwo w „X Factor” pozwoliło Gienkowi Losce i jego zespołowi wydać debiutancką płytę „Hazardzista”, która osiągnęła duży sukces komercyjny. Album pokrył się złotem, a Loska zaczął koncertować po całej Polsce. W 2013 roku grupa Gienek Loska Band wydała swój drugi i ostatni krążek "Dom".

RadioZET.pl/fakt.pl/PK