Zamknij

Nie żyje Gordon Haskell, autor hitu „How Wonderful You Are”. Nagrywał m.in. z Katarzyną Skrzynecką

19.10.2020 10:19
Gordon Haskell
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Gordon Haskell nie żyje. Muzyk zespołu King Crimson i autor hitu „How Wonderful You Are” zmarł w wieku 74 lat. Brytyjski artysta miał okazję współpracować m.in. z Katarzyną Skrzynecką.

Gordon Haskell nie żyje. Brytyjski muzyk, wokalista i autor tekstów zmarł w piątek, 16 października w wieku 74 lat.

Wojciech Pszoniak nie żyje. Wybitny polski aktor miał 78 lat

Gordon Haskell nie żyje. Zmarł muzyk i autor hitu „How Wonderful You Are”

Gordon Haskell zmagał się w ostatnich latach życia z chorobą nowotworową. O śmierci muzyka poinformowano w mediach społecznościowych.

Z ogromnym smutkiem ogłaszamy odejście Gordona, wielkiego muzyka i wspaniałej osoby, za którą wiele osób będzie bardzo tęsknić — czytamy w komunikacie.

Gordon Haskell występował w grupie The Fleur de Lys i słynnej angielskiej formacji King Crimson grającej progresywnego rocka. Po odejściu z zespołu artysta skupił się na karierze solowej. Jego największym przebojem był hit „How Wonderful You Are” z 2001 roku, który cieszył się także ogromną popularnością w Polsce.

Katarzyna Skrzynecka o śmierci Gordona Haskella

Gordon Haskell współpracował z największymi muzycznymi gwiazdami. Jedną z polskich artystek, która miała okazję poznać brytyjskiego muzyka, była Katarzyna Skrzynecka. W 2005 roku nagrali wspólnie utwór „All in the Scheme of Things”.

Polska aktorka i piosenkarka opublikowała wpis w mediach społecznościowych, w którym pożegnała Haskella.

 Miałam zaszczyt Go znać... Miałam zaszczyt gościnnie wystąpić w Jego koncertach... między innymi na Festiwalu w Sopocie... Miałam zaszczyt napisać polski tekst do jego piosenki "All in the scheme of things" i nagrać ten piękny utwór z Gordonem w duecie na płycie "KOA" oraz "Duets - Pomaton.EMI"... Miałam zaszczyt otrzymać od Niego w prezencie kolejną piosenkę "Foolish..." wydaną w albumie "For Tea"... Będziemy tęsknić za Jego piękną muzyką, aksamitnym głosem i ciepłym uśmiechem... — napisała Skrzynecka.

Benjamin Keough nie żyje. Ujawniono szokujące wyniki sekcji zwłok wnuka Elvisa Presleya

RadioZET.pl/nme.com/PK