Zamknij

Gromee podbija Europę? W tych krajach „Light Me Up” robi furorę!

Redakcja
16.05.2018 11:13
Gromee
fot. Marcin Bruniecki/REPORTER/East News

Mimo że Gromee nie odniósł sukcesu na Eurowizji 2018 z piosenką „Light Me Up”, jego utwór cieszy się sporą popularnością w wielu europejskich krajach. Nasz DJ pochwalił się listą państw, gdzie „Light Me Up” jest obecnie najchętniej słuchane.

Gromee podbija Europę ze swoją piosenką „Light Me Up”, która brała udział w Konkursie Piosenki Eurowizji 2018. Przypomnijmy, że Polsce nie udało się awansować do wielkiego finału imprezy.

Mimo słabego rezultatu na Eurowizji 2018, „Light Me Up” zdobywa dużą popularność w Europie. Gromee opublikował na Facebooku krótki film, w którym możemy zobaczyć listę państw, gdzie jego piosenka cieszy się obecnie największym zainteresowaniem.

„Light Me Up” znalazło się na liście Spotify Viral TOP 50 w kilku europejskich państwach. Zestawienie jest tworzone w oparciu o popularność utworów w mediach społecznościowych. Eurowizyjna piosenka Gromeego i Lukasa Meijera jest notowana m.in. w Estonii (12. miejsce), Danii (13. miejsce), Szwecji (23. miejsce), Polsce (26. miejsce), Belgii (36. miejsce), Austrii (38. miejsce), Holandii (39. miejsce), Norwegii (40. miejsce) i na Węgrzech (15. miejsce).

Polski utwór radzi sobie także nieźle w zestawieniach Apple Music, m.in. w Szwecji, Finlandii, Norwegii i na Litwie.

Polska na Eurowizji 2018

Gromee i Lukas Meijer, którzy reprezentowali Polskę na Eurowizji 2018, nie zdołali przejść do finału konkursu. W drugim półfinale nasi reprezentanci zajęli 14. miejsce z 81 punktami na koncie. Przypomnijmy, że z każdego z półfinałów awansowało 10 państw.

Konkurs Piosenki Eurowizji 2018 wygrała Netta Barzilai z Izraela. Artystka wystąpiła z utworem „Toy”.

WYGRAJ BILETY NA KONCERT TAYLOR SWIFT W LONDYNIE

RadioZET.pl/PK