Zamknij

Gromee dla Radio ZET.pl o Eurowizji, szansach Tulii i hejcie wobec konkursu [WIDEO]

Piotr Krajewski
14.05.2019 18:50
Gromee dla Radio ZET.pl o Eurowizji, szansach Tulii i hejcie wobec konkursu WIDEO
fot. Radio ZET

Gromee reprezentował Polskę na Eurowizji 2018. W rozmowie z RadioZET.pl opowiedział o swoich doświadczeniach ze słynnym konkursem, a także ocenił szanse Tulii na Eurowizji 2019. Odniósł się również o powszechnego hejtu, z jakim ta impreza spotyka się w polskim internecie. Zobaczcie wideo.

Gromee udzielił specjalnego wywiadu dla RadioZET.pl, w którym zdradził nieco więcej szczegółów na temat swojego udziału w Konkursie Piosenki Eurowizji. Przypomnijmy, że w zeszłym roku popularny DJ reprezentował Polskę razem z Lukasem Meijerem.

>> Eurowizja 2019: pierwszy półfinał z Polską [RELACJA NA ŻYWO]

Jak się okazuje, polscy reprezentanci mieli spore problemy techniczne podczas półfinałowego występu.

Coś poszło nie tak z naszą pirotechniką. Powiedzmy, że miała wystartować w trzydziestej sekundzie. Nie odpaliła. A zawsze odpalała. Kiedy byliśmy już po występie, to wiedziałem, że jest coś nie tak, bo ekipa z Eurowizji była u nas. Pytali, czy chcemy powtórzyć występ. Nie zrobiliśmy tego. Trzeba było podejść do tego dorośle i poważnie — zdradził Gromee.

Gromee opowiedział też o procesie przygotowania eurowizyjnego występu. Artysta przyznał wprost, że chętnie pojechałby na Eurowizję ponownie, ale niekoniecznie w charakterze reprezentanta. Chciałby stworzyć utwór, który wziąłby udział w konkursie.

Są utwory, kompozycje czy melodie, które gdzieś tam powstają u mnie w studiu. I nie ukrywam, że mam katalog pod nazwą „Eurowizja”. Czasami one tam lądują. Będę je kojarzył tylko i wyłącznie z Eurowizją — powiedział DJ.

Były reprezentant Polski ocenił również szanse zespołu Tulia, który we wtorek weźmie udział w pierwszym półfinale Eurowizji 2019. Gromee zwrócił uwagę na to, że piosenka „Fire of Love (Pali się)” wyróżnia się na tle całej konkursowej stawki.

Mam nadzieję, że dziewczyny zwrócą uwagę głosem, pięknymi strojami, a do ludzi dotrze przekaz. Ta szczerość, którą ma Tulia. Nic tutaj nie jest udawane. Dziewczyny są takie od samego początku — dodał.

W trakcie rozmowy Gromee odniósł się też do hejtu w polskim internecie, z jakim spotyka się Konkurs Piosenki Eurowizji i polscy reprezentanci. Przyznał, że duży dystans wobec tej imprezy może wynikać chociażby z nieudanych startów Polski.

Eurowizja 2019: kiedy występuje Tulia z Polski?

Reprezentant Polski, czyli grupa Tulia, wystąpi z numerem 4. w pierwszym półfinale Konkursu Piosenki Eurowizji 2019.

Eurowizja 2019 odbywa się w Tel Awiwie w Izraelu. Konkurs będzie składał się z trzech koncertów, w których weźmie udział łącznie 41 państw. Półfinały odbędą się 14 i 16 maja, a wielki finał Eurowizji 2019 zaplanowano na 18 maja.

RadioZET.pl/PK