Zamknij

Grzegorz „Guzik” Guziński nie żyje. Wokalista Flapjack i Homosapiens miał 45 lat

11.01.2021 09:31
Grzegorz Guzik Guziński
fot. KRZYSZTOF GLOWACKI/REPORTER/East News

Grzegorz „Guzik” Guziński nie żyje. Polski muzyk, który występował m.in. w zespołach Flapjack czy Homosapiens, zmarł w wieku 45 lat.

Grzegorz „Guzik” Guziński nie żyje. Wokalista miał 45 lat

Grzegorz „Guzik” Guziński nie żyje. Muzyk zmarł 9 stycznia w wieku 45 lat. Rodzina i bliscy poinformowali, że pogrzeb artysty będzie miał charakter prywatnej uroczystości.

Smutną wiadomość o odejściu Guzińskiego opublikowało wiele znanych osób, m.in. Tomasz Organek.

Właśnie dotarła do nas bardzo… wiadomość, Guzik odszedł… – napisał artysta.

Paweł „Bocian” Sikora nie żyje. Gitarzysta zmarł w wieku 50 lat

Kim był Grzegorz „Guzik” Guziński?

Grzegorz „Guzik” Guziński był popularnym trójmiejskim artystą, który pojawił się po raz pierwszy na scenie w latach dziewięćdziesiątych.

W trakcie swojej kariery występował w wielu zespołach, m.in. Red Rooster, N’Dingue, Homosapiens czy Flapjack, z którym wokalista otrzymał nominację do Fryderyka 1994 w kategorii „fonograficzny debiut roku”.

15 lipca 1997 roku Flapjack mieli okazję wystąpić przed amerykańskim zespołem Faith No More w katowickim Spodku. Co ciekawe, to sami członkowie popularnej grupy wybrali formację, która miała być ich supportem.

– Wybrali nas. Raczej komplementowali, a my byliśmy oczywiście w totalnym szoku. Kiedy rozmawiali z nami posługiwali się tytułami poszczególnych naszych kawałków – wspominał później Guzik w wywiadzie dla Rzeczpospolitej.

W późniejszych latach Guziński współpracował również z formacjami Illusion, NoNe, Dynamind czy Funny Hippos.

RadioZET.pl/wyborcza.pl