Zamknij

Grzegorz Hyży "Noc i Dzień": Premiera singla w Radiu ZET [WIDEO]

Redakcja
09.05.2017 17:49
Grzegorz Hyży "Noc i Dzień": Premiera singla w Radiu ZET [WIDEO]
fot. Radio ZET

9 maja gościem Marcina Wojciechowskiego był Grzegorz Hyży. Podczas programu było dużo o nadchodzącym albumie wokalisty "Momenty" oraz premiera najnowszego singla "Noc i Dzień". Zobacz wideo z wizyty Hyżego. 

 

 

Długo wyczekiwany album "Momenty" to w karierze Hyżego moment szczególny. Otwiera bowiem nowy etap, naznaczony o wiele większą świadomością stylu i artystyczną ambicją. Chyba nieprzypadkowo płyta ukazuje się w okolicy trzydziestych urodzin artysty. "Trójka z przodu" zobowiązuje do większej dojrzałości i dokładnie takie wrażenie sprawia ten premierowy materiał. Kilkaset koncertów zagranych przez ostatnie trzy lata przełożyło się na większą pewność siebie, którą słychać w każdym zaśpiewanym przez wokalistę dźwięku.

Muzycznie "Momenty" to mądry i szlachetny flirt dwóch światów - mainstreamowego rocka i krainy nowoczesnego indie. Dzięki temu nowe piosenki zachwycą starszych fanów Hyżego, ale znajdą tu coś dla siebie także fani muzyki alternatywnej. Dotychczasowe skojarzenia z twórczością formacji Coldplay nadal są aktualne, ale spektrum odniesień zostało poszerzone o zupełnie nowe horyzonty. Wśród inspiracji Grzegorz (współkompozytor wszystkich utworów) wymienia m.in. takich wykonawców, jak Arctic Monkeys, London Grammar, Banners, Kings of Leon, Tom Odell czy Kensington. Nad jakością nagrań czuwał istny dream team krajowej sceny - producent Bogdan Kondracki i doborowa stawka muzyków z Danielem Walczakiem, Leszkiem Mateckim czy Michałem "Foxem" Królem na czele. Całość zarejestrowano w renomowanym studiu Custom34 w Gdańsku. 

Hyży ewoluował też w warstwie lirycznej. Śpiewa o ważniejszych sprawach, a teksty są integralną częścią pełnego komunikatu. Sam rzut oka na tytuły nie pozostawia wątpliwości. Grzegorz nie jest już "zagadką", nie prosi "naucz mnie" i ewidentnie nie pojawił się tu "na chwilę". Rozumie za to, że "jutro jest dziś" i "to jeszcze nie koniec", a przed nim długa "droga" i cały "ocean" przygód i wrażeń. Najważniejsze jednak, że realizacja artystycznych zamiarów nie stoi tu w sprzeczności z przebojowością. Grzegorz nie zapomniał o hitach - wystarczy tylko raz posłuchać chwytliwych refrenów "Pod wiatr" czy "O pani!" by później mimowolnie nucić je "noc i dzień".

Źródło: Sony Music Poland

Tracklista:

1. Noc i dzień                                      

2. Jutro jest dziś                                                

3. O Pani!                              

4. Say                                                     

5. Niech pomyślą, że to ja                                             

6. Brak                                                   

7. Ratuj                                                 

8. To jeszcze nie koniec                                                 

9. Losing Game                                                  

10. Mayday                                         

11. Droga                                              

12. Ocean 

Bonus track:        

13. Pod wiatr    

ZET na Punkcie Muzyki w Radiu ZET! Od poniedziałku do piątku 18:00-21:00