Zamknij

Grzegorz Markowski kończy karierę? Lider Perfectu chce przejść na emeryturę

Piotr Krajewski
09.07.2019 10:52
Grzegorz Markowski kończy karierę lider Perfect chce przejść na emeryturę
fot. VIPHOTO/East News

Grzegorz Markowski kończy karierę? W trakcie wizyty w „Dzień Dobry TVN”, gdzie pojawił się razem z Patrycją Markowską, przyznał, że myśli o przejściu na muzyczną emeryturę, a album nagrany wspólnie z córką będzie jego ostatnią płytą.

Grzegorz Markowski kończy karierę? Mówi o przejściu na emeryturę

Grzegorz Markowski myśli o zakończeniu kariery. Lider zespołu Perfect po raz kolejny poinformował publicznie, że zastanawia się poważnie nad przejściem na muzyczną emeryturę. Artysta wspominał już o tym w trakcie styczniowej rozmowy z Marcinem Wojciechowskim w programie „ZET na Punkcie Muzyki”.

Kilka dni temu Grzegorz Markowski Patrycja Markowska pojawili się w „Dzień Dobry TVN”, gdzie prowadzący poruszyli temat końca kariery gwiazdy Perfectu. Wszystko na to wskazuje, że tegoroczny album „Droga”, nagrany razem z córką, będzie ostatnią płytą w życiu 65-latka.

Wydaje mi się, że taki potencjał na życie, na działanie, na prawdę, ten pewien rodzaj energii, który dostajesz od stwórcy, z kosmosu… Myślę, że zasób tej energii mi się kończy. Uczciwość każe mi pomyśleć o tym, że to już jest koniec drogi. Widzę ludzi, którzy przeszli troszeczkę tę barierę i są bez energii. To jest dla mnie smutny widok, szczególnie na scenie, a szczególnie jeszcze rockandrollowej, która się rządzi prawem energii — wyznał szczerze wokalista.

Wielka kariera Grzegorza Markowskiego rozpoczęła się w 1980 roku, kiedy dołączył do zespołu Perfect, który dziś jest uznawany za jedną z największych legend polskiego rocka. Grupa wydała łącznie dziewięć albumów studyjnych. Ostatnia płyta „Muzyka” ukazała się w 2016 roku i była zbiorem akustycznie nagranych utworów. Do największych hitów Perfectu należą utwory „Autobiografia”, „Nie płacz Ewka”, „Chcemy być sobą”, „Niepokonani” czy „Kołysanka dla nieznajomej”

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

Zagłosuj

Czy lubisz muzykę Perfectu?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/Dzień Dobry TVN/PK