Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Grzegorz Markowski kończy karierę? Lider Perfectu chce przejść na emeryturę

09.07.2019 10:52

Grzegorz Markowski kończy karierę? W trakcie wizyty w „Dzień Dobry TVN”, gdzie pojawił się razem z Patrycją Markowską, przyznał, że myśli o przejściu na muzyczną emeryturę, a album nagrany wspólnie z córką będzie jego ostatnią płytą.

Grzegorz Markowski kończy karierę lider Perfect chce przejść na emeryturę fot. VIPHOTO/East News

Grzegorz Markowski kończy karierę? Mówi o przejściu na emeryturę

Grzegorz Markowski myśli o zakończeniu kariery. Lider zespołu Perfect po raz kolejny poinformował publicznie, że zastanawia się poważnie nad przejściem na muzyczną emeryturę. Artysta wspominał już o tym w trakcie styczniowej rozmowy z Marcinem Wojciechowskim w programie „ZET na Punkcie Muzyki”.

Kilka dni temu Grzegorz Markowski Patrycja Markowska pojawili się w „Dzień Dobry TVN”, gdzie prowadzący poruszyli temat końca kariery gwiazdy Perfectu. Wszystko na to wskazuje, że tegoroczny album „Droga”, nagrany razem z córką, będzie ostatnią płytą w życiu 65-latka.

Wydaje mi się, że taki potencjał na życie, na działanie, na prawdę, ten pewien rodzaj energii, który dostajesz od stwórcy, z kosmosu… Myślę, że zasób tej energii mi się kończy. Uczciwość każe mi pomyśleć o tym, że to już jest koniec drogi. Widzę ludzi, którzy przeszli troszeczkę tę barierę i są bez energii. To jest dla mnie smutny widok, szczególnie na scenie, a szczególnie jeszcze rockandrollowej, która się rządzi prawem energii — wyznał szczerze wokalista.

Wielka kariera Grzegorza Markowskiego rozpoczęła się w 1980 roku, kiedy dołączył do zespołu Perfect, który dziś jest uznawany za jedną z największych legend polskiego rocka. Grupa wydała łącznie dziewięć albumów studyjnych. Ostatnia płyta „Muzyka” ukazała się w 2016 roku i była zbiorem akustycznie nagranych utworów. Do największych hitów Perfectu należą utwory „Autobiografia”, „Nie płacz Ewka”, „Chcemy być sobą”, „Niepokonani” czy „Kołysanka dla nieznajomej”

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

Zagłosuj

Czy lubisz muzykę Perfectu?

RadioZET.pl/Dzień Dobry TVN/PK

Oceń