Zamknij

„November Rain” z miliardem wyświetleń na Youtube. Wielki rekord Guns N' Roses

Redakcja
18.07.2018 10:37
Guns N' Roses
fot. Youtube (GunsNRosesVEVO)

Guns N' Roses z rekordem w serwisie YouTube. Teledysk do ich wielkiego przeboju „November Rain” obejrzano już ponad miliard razy w internecie. To pierwszy wideoklip z lat dziewięćdziesiątych, któremu udało się osiągnąć taki wynik.

Rekord Guns N' Roses na Youtube. Miliard wyświetleń „November Rain”

„November Rain” to bez wątpienia jeden z największych rockowych przebojów w historii muzyki. Mimo kilkudziesięciu lat od premiery piosenka nie starzeje się i wciąż cieszy się ogromną popularnością.

Świadczy o tym liczba wyświetleń teledysku z 1992 roku. Guns N' Roses pobili właśnie rekord w serwisie YouTube. Ponad 9-minutowy klip do „November Rain” to pierwsze wideo nagrane w latach dziewięćdziesiątych, które obejrzano ponad miliard razy. To także pierwszy teledysk z takim wynikiem nagrany przed na długo przed powstaniem YouTube.

Warto przypomnieć, że teledysk do legendarnego „November Rain” kosztował aż 1,5 miliona dolarów. W momencie premiery był jednym z najdroższych klipów w historii muzyki. Grupa musiała wydać ogromne pieniądze m.in. na suknię ślubną i budowę kaplicy.

To nie jedyny klip Guns N' Roses, który robi furorę w internecie. Łącznie wszystkie teledyski zespołu z Los Angeles obejrzano ponad 3,5 miliarda razy, a największą popularnością, oprócz „November Rain”, cieszą się wideoklipy do hitów „Sweet Child O’ Mine”, „Don’t Cry” i „Paradise City”.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK