Zamknij

HBO kręci dokument o zespole Molesta Ewenement. To legenda polskiego rapu

Piotr Krajewski
16.04.2019 11:38
HBO kręci dokument o zespole Molesta Ewenement to legenda polskiego rapu
fot. MICHAL KOLYGA/REPORTER/East News

Hip-hop to jeden z najpopularniejszych gatunków muzycznych w Polsce, który od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Płyty polskich raperów robią furorę i często pokrywają się prestiżową platyną. Już niedługo fani tego gatunku będą mieli okazję zobaczyć film dokumentalny o Moleście Ewenement, jednym z najsłynniejszych polskich hip-hopowych zespołów. Wyprodukuje go HBO.

HBO wyprodukuje film dokumentalny o zespole Molesta Ewenement

Molesta Ewentement była jedną z najsłynniejszych polskich grup tworzących hip-hop. Powstały w 1995 roku warszawski zespół jest uznawany za prekursorów nurtu ulicznego rapu w naszym kraju. Wydał łącznie pięć albumów studyjnych, które rozeszły się w ponad 130 tysiącach egzemplarzy. Formacja zakończyła ostatecznie działalność w 2016 roku.

Teraz okazuje się, że fani rapu doczekają się filmu dokumentalnego o historii Molesty, który zostanie wyprodukowany przez HBO. Informację tę potwierdził w jednym z ostatnich wywiadów Piotr „Vienio” Więcławski, polski raper i współzałożyciel zespołu.

— Powstaje teraz dokument o Moleście produkowany przez HBO. Mogę wam już powiedzieć, że to będzie wielki dokument. Prawdopodobnie będziecie się mogli dowiedzieć z każdej perspektywy, jak to było. Co mówił Włodek, co mówił Pelson, Wilku i nasi przyjaciele z każdej ze stron. Czekajcie na to, to się dowiecie — zdradził Vienio w rozmowie z „NowyTV”.

Nie wiadomo na ten moment, kiedy film dokumenty o Moleście pojawi się na HBO. Vienio potwierdził, że zdjęcia do produkcji trwają. Powstał już nawet zwiastun zapowiadający dokument.

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

Zagłosuj

Czy słuchasz polskiego rapu?

Liczba głosów:

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/hip-hop.pl/PK