Zamknij

Halsey pokazała szokujące nagrania z protestów w USA. Zaatakowano ją gazem i gumowymi kulami [WIDEO]

Piotr Krajewski
02.06.2020 16:50
Halsey pokazała szokujące nagrania z protestów w USA zaatakowano ją gazem i gumowymi kulami wideo
fot. Instagram (Halsey)

Halsey dołączyła do tysięcy osób protestujących w Stanach Zjednoczonych po szokującej śmierci George’a Floyda. Piosenkarka opublikowała szokujące nagrania z amerykańskich ulic i przyznała, że w trakcie zamieszek dostała gazem i gumowymi kulami. Halsey zaangażowała się też w pomoc rannym protestującym.

Halsey zaatakowana gazem i gumowymi kulami. Piosenkarka pokazała wideo z protestów w USA

Halsey protestuje wraz z innymi osobami na ulicach Stanów Zjednoczonych. Od kilku dni piosenkarka bierze aktywnie udział w protestach w Los Angeles. W wielu amerykańskich miastach odbywają się masowe demonstracje w związku ze śmiercią George’a Floyda. 46-latek zmarł podczas zatrzymania przez policję, a do internetu trafiło szokujące nagranie, na którym widać, jak policjant przyciskał kolanem szyję mężczyzny do ziemi, pomimo że Floyd mówił, że nie jest w stanie oddychać.

Śmierć George’a Floyda wywołała zamieszki w USA, które tłumi policja. Protestujący wzywają do walki z rasizmem i domagają się sprawiedliwości. Halsey to jedna z wielu gwiazd, która zaangażowała się w protesty. Piosenkarka nie tylko protestuje w Los Angeles, ale również pomaga w opatrywaniu rannych.

Pojawiły się informacje, że artystka została aresztowana. Halsey szybko zdementowała jednak plotkę i przyznała, że policjanci zaatakowali protestujących, mimo że byli pokojowo nastawieni i nie prowokowali. Jak potwierdziła gwiazda, kilkukrotnie dostała gazem i gumowymi kulami. Wokalistka opublikowała nagrania z Los Angeles i pokazała ogromnego siniaka na nodze po uderzeniu gumowym pociskiem.

— Osobiście pomagałam mężczyznom, kobietom i dzieciom postrzelonym w klatkę piersiową, twarz, plecy. Niektórzy z nich stracą wzrok, inni stracą palce. Miałam na sobie krew niewinnych ludzi — napisała Halsey.

Artystka nie przestaje aktywnie relacjonować ulicznych demonstracji w mediach społecznościowych. Prosi wszystkich obserwujących o wsparcie i włączenie się w protesty.

— To jest problem wszystkich. Dotyczy każdego z nas — apeluje Halsey.

RadioZET.pl/billboard.com/PK