Zamknij

Hank Von Hell nie żyje. Były wokalista Turbonegro miał 49 lat

22.11.2021 10:41
Hank Von Hell
fot. EAST NEWS

Hank Von Hell nie żyje. Artysta był najbardziej znany jako wokalista punkowej grupy Turbonegro. Muzyk zmarł w wieku 49 lat, co potwierdziła jego rodzina.

Hank von Hell, a właściwie Hans-Erik Dyvik Husby to norweski muzyk znany głównie jako wokalista punkrockowego zespołu Turbonegro. Artysta był liderem grupy przez wiele lat.

Hank von Hell nie żyje. Był wokalistą Turbonegro

Hank von Hell zmarł 19 listopada w wieku 49 lat. Informację potwierdziła zarówno rodzina muzyka jak i przyjaciele z byłego zespołu. Oficjalna przyczyna śmierci nie została ujawniona, jednak menadżer artysty zdementował plotki o rzekomym samobójstwie mężczyzny. Współpracownik von Hella utrzymuje, że "jego ciało poddało się" po latach uzależnienia od narkotyków.

W mediach społecznościowych Turbonegro pojawiło się zdjęcie artysty oraz obszerny wpis pożegnalny oddający hołd zmarłemu wokaliście.

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy tragiczną wiadomość o śmierci Hansa-Erika. Jesteśmy wdzięczni za wspólnie spędzony czas, każdą chwilę i magię w Turbonegro w latach 1993-2009.

Hans-Erik był kluczową postacią dla naszego zespołu. Jako charyzmatyczny frontman potrafił wyważyć swoją wrażliwość i poczucie humoru. Był człowiekiem o ciepłym i wielkim sercu, osobą rozwijającą się duchowo oraz intelektualnie, która uwielbiała dyskutować z każdym. Jesteśmy dumni z tego, co wspólnie stworzyliśmy jako rockowi bracia w Turbonegro - z muzyki, postaci, całego naszego universum.

Artyści podkreślili, jak ważną postacią w historii norweskiej muzyki był ich zmarły kolega.

Hank Von Helvete pozostanie ikoną w historii norweskeigo rocka i kultury popularnej. Zaznaczył wyraźnie swoją obecność w międzynarodowej społeczności rock'n'rolla. Był aktorem, romantykiem, artystą estradowym - Hank przez całe życie nie pozostawiał wątpliwości, że urodził się, aby stać na scenie. Kochał światło reflektorów i uwagę publiczności skupioną na jego osobie.

Hank Von Hell był najważniejszym wokalistą Turbonegro. To w trakcie jego kadencji zespół osiągnął największy sukces i nagrał album "Apocalypse Dudes" przez wielu uważany za najlepszy krążek kapeli.

Hank von Hell nie żyje. Kim był wokalista?

Artysta opuścił zespół ze względu na swoje problemy z narkotykami. Muzyk zdecydował się na odwyk, który miał uwolnić go od heroiny. Hank Von Hell w późniejszym czasie wracał do kapeli, jednak w 2010 roku podjął decyzję o zakończeniu starego trybu życia.  Zdecydował, że chce być wolną od używek głową rodziny.

W 2018 roku Hank Von Hell wydał swój pierwszy solowy singiel "Burn to Burn". Piosenka znalazła się na płycie "Egomania".