Zamknij

Hanna Rek-Wyrobek nie żyje. Piosenkarka zmarła w wieku 83 lat

21.09.2020 12:56
Hanna Rek-Wyrobek
fot. Andrzej WRZESINSKI/East News

Hanna Rek-Wyrobek nie żyje. Polska piosenkarka, znana przede wszystkim z utworu „Gdy mi Ciebie zabraknie”, zmarła w wieku 83 lat. O śmierci artystki poinformował Związek Artystów Scen Polskich.

Hanna Rek-Wyrobek nie żyje. Polska piosenkarka zmarła w sobotę, 17 września w wieku 83 lat. Informację o śmierci słynnej w latach sześćdziesiątych artystki przekazał Związek Artystów Scen Polskich.

Hanna Rek-Wyrobek nie żyje. Piosenkarka zmarła w wieku 83 lat

Hanna Rek-Wyrobek nie żyje — poinformował Związek Artystów Scen Polskich. Organizacja opublikowała wpis w mediach społecznościowych. Nie ujawniono jednak przyczyny śmierci popularnej piosenkarki.

Z żalem informujemy, że w dniu 17.09.2020 r. odeszła Hanna Rek-Wyrobek, zasłużony członek ZASP, gwiazda estrady, Teatru STS i Kabaretu Pineska, absolwentka Studium Piosenkarskiego Hanny Skarżanki i Aleksandra Bardiniego. Artystka zasłynęła piosenką "Gdy mi Ciebie zabraknie" od dziś także Jej będzie nam brakowało... — czytamy we wpisie.

Hanna Rek-Wyrobek zasłynęła z utworu „Gdy mi Ciebie zabraknie”. Jej piosenki znalazły się w wielu polskich filmach, m.in. „Pan Anatol szuka miliona” czy „Nad rzeką, której nie ma”. Za swoją działalność muzyczną otrzymała w 2005 roku brązowy medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Artystka była żoną Bogusława Wyrobka, wokalisty i członka pierwszego polskiego zespołu rockandrollowego Rhythm & Blues.