Zamknij

Słynny DJ Hardwell zawiesza karierę! Podobną decyzję podjął kiedyś Avicii

Redakcja
11.09.2018 13:52
Hardwell
fot. Youtube (Tomorrowland)

Hardwell, jeden z najpopularniejszych obecnie DJ-ów na świecie, podjął decyzję o zawieszeniu koncertowej kariery. Powodem jest m.in. wyczerpujący i niezwykle intensywny tryb pracy. Warto dodać, że w 2016 roku podobną decyzję podjął Avicii, który przez problemy ze zdrowiem zrezygnował z koncertów.

Hardwell zawiesza karierę DJ-a

Hardwell nie będzie już koncertował. Holenderski DJ podjął decyzję o rezygnacji ze wszystkich występów. W specjalnym oświadczeniu 30-latek przyznał, że bycie DJ-em na pełen etat kosztowało go wiele energii i jest zwyczajnie zmęczony. Teraz zamierza skupić się przede wszystkim na rodzinie i przyjaciołach.

Chcę powrócić silniejszy niż kiedykolwiek, ale teraz zamierzam być przez chwilę po prostu sobą — napisał Hardwell.

Hardwell potwierdził także, że nie chce rezygnować z tworzenia muzyki. W najbliższym czasie planuje zająć się produkcją utworów.

W 2016 roku podobną decyzję co Hardwell podjął nieżyjący już Avicii. Szwed także zakończył karierę DJ-a. Koncerty za koncertami wywoływały u niego coraz większą presję i pogłębiały trudności osobiste. Pojawiły się także kłopoty zdrowotne. Mimo to Avicii nie poradził sobie z problemami i w kwietniu 2018 roku popełnił samobójstwo.

Hardwell i jego kariera

Hardwell rozpoczął karierę kilkanaście lat temu. W 2015 roku ukazała się jego debiutancka płyta „United We Are”. Występował na największych światowych festiwalach, m.in. Tomorrowland, Ultra Music Festival i Sunburn.

Dwukrotnie znalazł się na szczycie zestawienia najlepszych DJ-ów świata, które tworzy magazyn „DJ Mag”.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/themusicnetwork.com/PK