Zamknij

Hayko nie żyje. Reprezentant Armenii na Konkursie Piosenki Eurowizji zmarł na COVID-19

30.09.2021 08:19
Hayko Hako'bjan
fot. hayko_hakobyan_official/Instagram

Hayko Hako'bjan nie żyje. Gwiazdor Eurowizji był zarażony koronawirusem. Artysta znany jako reprezentant Armenii w konkursie w 2007 roku miał tylko 48 lat.

Hayko Hako'bjan nie żyje. Gwiazdor reprezentował Armenię podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2007. Muzyk był jednym z najpopularniejszych wokalistów w swoim kraju, a Eurowizja nie była pierwszym międzynarodowym konkursem, na którym go reprezentował.

Hayko Hako'bjan nie żyje. Gwiazdor Eurowizji miał 48 lat

O śmierci Hayko poinformowało Publiczne Radio w Armenii. Wokalista zaraził się koronawirusem na początku września 2021 roku, po kilku tygodniach przebywał w stolicy kraju w ciężkim stanie. Zmarł 29 września w Erywaniu.

Śmierć muzyka potwierdził Shushan Danielyan, szef personelu Państwowego Uniwesytetu Medycznego w Erywaniu.

Hayko Hako'bjan nie żyje. Muzyka pożegnał premier Armenii

Przedstawiciele Konkursu Piosenki Eurowizji złożyli hołd piosenkarzowi w mediach społecznościowych, publikując fragment jego występu. W 2007 roku zakończył rywalizację w Helsinkach, zajmując 8. miejsce. Wykonał wówczas wzruszającą balladę "Anytime You Need".

Artysta był niezwykle ważnym twórcą w historii Armenii. Pożegnał go sam premier kraju Nikol Pashinyan. W treści oświadczenia przesłanego przez kancelarię premiera do Armenpress czytamy:

Byłem poruszony wiadomością o przedwczesnej śmierci naszego ukochanego piosenkarza, Honorowego Artysty Armenii Hayko (Hayk Hakobyan). Był jednym z najwspanialszych przedstawicieli współczesnej muzyki ormiańskiej i swoją działalnością zdobył miłość oraz szacunek słuchaczy. Ludzie kochali jego utwory, a napisane przez niego ballady mają swoje wyjątkowe miejsce w bogatym dziedzictwie muzyki ormiańskiej.

Premier dodał, że kompozycje Hayko pojawiły się w wieku ormiańskich filmach i mają także ogromne znaczenie dla rozwoju tamtejszej kinematografii.

Hayko Hako'bjan zmarł w wieku zaledwie 48 lat.

RadioZET.pl/metro.co.uk