Hej Fest: Ania Dąbrowska i Andrzej Piaseczny na Gubałówce. Pop na najwyższym poziomie! [RELACJA]

06.08.2018 15:36

Sobotni wieczór z pewnością na długo zapisze się w pamięci publiczności obecnej na piątej z kolei odsłonie Hej Fest 2018, którego patronem medialnym jest Radio ZET. W niecodziennej scenerii i przy doskonałej pogodzie bawili się zarówno turyści, jak i mieszkańcy Podhala.

Hej Fest: Ania Dąbrowska i Andrzej Piaseczny na Gubałówce. Pop na najwyższym poziomie! [RELACJA] fot. Konrad Obidziński

Hej Fest to jedna z największych letnich imprez muzycznych w Małopolsce. Koncerty na Gubałówce potrwają do 25 sierpnia, a podczas najbliższych trzech koncertowych sobót wystąpi jeszcze 6 gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Gubałówka bawiła się świetnie!

Ania Dąbrowska jest bez wątpienia artystką, która znalazła swoje miejsce w kobiecym popie. Debiutowała w 2004 roku albumem „Samotność po zmierzchu”, wprowadzając do polskiej muzyki miękkie brzmienia retro i emocjonalne teksty. Wydała dotąd 6 płyt, a na swoim koncie ma aż 34 nominacje do Fryderyków i 9 zdobytych statuetek. Sobotni koncert rozpoczął się od utworu „Smutek mam we krwi”, z pochodzącego sprzed 12 lat wydawnictwa „W spodniach czy w sukience”. Publiczność doskonale bawiła się przy hitach „Tego chciałam”, „Z tobą nie umiem wygrać”, „Dreszczach”, czy „Bawię się świetnie”. Na scenie zaprezentował się również gitarzysta Robert Cichy z utworem ze swojej debiutanckiej płyty, a pod koniec koncertu swoje umiejętności pokazały siostry Melosik z towarzyszącego artystce chórku.

Miejska elektronika…

…zawładnęła Gubałówką tuż po koncercie Ani Dąbrowskiej, bo trudno o trafniejsze określenie stylu, który prezentuje Linia Nocna. Duet jest kolejnym półfinalistą Festiwalu Supportów, który gości na Gubałówce w ramach Hej Fest. Monika Wydrzyńska i Mikołaj Trybulec - mimo, że jako skład muzyczny istnieją dopiero od dwóch lat - mogą pochwalić się wieloma sukcesami, w tym bardzo dobrze przyjętą płytę „Znikam na chwilę”, z gościnnym udziałem Kuby Sienkiewicza oraz Buslava.

Góralskie klimaty Andrzeja Piasecznego

- Pięknież wyglądacie, hej! Będziecie z nami tańczyć? - zapytał Andrzej Piaseczny publiczność na początku swojego koncertu. Pytanie okazało się retoryczne, bo jego występ błyskawicznie porwał publiczność zgromadzoną w najdalszych zakątkach plaży na Gubałówce do wspólnej zabawy. Wokalista rozpoczynał swoją karierę w 1992 r. w kieleckim zespole Mafia, ale to był jedynie początek jego muzycznych sukcesów. W 1995 r., wraz z Robertem Chojnackim, nagrał album „Sax & Sex”, który sprzedał się w ilości półtora miliona egzemplarzy i który przyniósł mu pierwsze, śpiewane przez całą Polskę hity. Na gubałówkowym koncercie nie zabrakło utworów „Budzikom śmierć”, „Prawie do nieba”, „Noc za ścianą”, „W świetle dnia”, czy klimatycznego „Niecierpliwi”, gdzie cała plaża rozbłysła światełkami telefonów komórkowych, które z powodzeniem zastępują tradycyjne, koncertowe zapalniczki. Artysta sięgnął także po jeden z najpopularniejszych przebojów Andrzeja Zauchy - „Byłaś serca biciem”, wywołując nim entuzjazm publiczności.

Najbliższa sobota na Gubałówce

Następna impreza z cyklu Hej Fest odbędzie się w sobotę 11 sierpnia na Gubałówce, gdzie zagrają O.S.T.R., Agnieszka Chylińska oraz kolejny półfinalista Festiwalu Supportów - zespół Stonkatank. Na najwyżej położonej scenie w Polsce, z widokiem na Tatry, wystąpią jeszcze: Myslovitz, LemON, Cleo oraz Doda & Virgin.

Organizatorem Hej Fest jest fundacja Polish Heritage, a głównym sponsorem i właścicielem marki festiwalu są Polskie Koleje Linowe. Festiwal Hej Fest jest realizowany w ramach projektu współfi-nansowanego przez Fundusze Europejskie - „Małopolska Brzmi Dobrze!”. Patronem medialnym jest Radio ZET.

Oceń