Zamknij

Hej Fest 2019: Agnieszka Chylińska zdobyła Szczawnicę. Relacja z koncertu

Piotr Krajewski
30.07.2019 10:42
Hej Fest 2019: Agnieszka Chylińska zdobyła Szczawnicę. Relacja z koncertu
fot. Konrad Obidziński

Tłumy mieszkańców i turystów zjawiły się na placu przy kolei Palenica, aby wziąć udział w drugim koncercie Hej Fest 2019, którego patronem medialnym jest Radio ZET. Niewątpliwą gwiazdą tego wieczoru była Agnieszka Chylińska, a jej występ został poprzedzony koncertem supportowym zespołu Need More Clouds.

Krótko po 18:00 publiczność oficjalnie powitali gospodarze Szczawnicy: burmistrz Grzegorz Niezgoda i sekretarz Tomasz Ciesielka, a także Łukasz Chmielowski jako przedstawiciel sponsora głównego - Polskich Kolei Linowych oraz dyrektor artystyczny Jan Malski.

Kilkanaście minut później na scenę wkroczył zespół supportowy - Need More Clouds. NMC to młoda, ale już utytułowana grupa, która m.in znalazła się w finałach jednej z edycji Festiwalu Supportów, jest laureatem Slot Art i konkursu Cudawianki. Siłą tarnowskiej piątki są pełne energii, żywiołowe kompozycje oraz teksty w języku polskim. Gitarowe brzmienia, pulsujące linie basowe i energetyczne rytmy plasują zespół w szeroko pojętym nurcie muzyki rockandrollowej.

Na placu przed koleją Palenica frekwencja stale rosła, a pod sceną pojawiło się mnóstwo fanów Agnieszki Chylińskiej. Artystka, pojawiająca się już po raz drugi na festiwalu po zeszłorocznym występie na Gubałówce, udowodniła, że każdy jej koncert to emocjonujące show. Doceniła to publiczność, wspomagając wokalistkę w znakomitej większości wykonywanych kompozycji. Koncert rozpoczęły dwa utwory z debiutanckiej płyty O.N.A. - „Znalazłam” oraz „Drzwi” - a w dalszej części pojawiły się największe przeboje z 25-letniej kariery Chylińskiej. Prawie półtoragodzinny koncert zakończył entuzjastycznie przyjęty bis - zagrana po raz drugi tego dnia „Królowa Łez”.

Hej Fest potrwa do 24 sierpnia, a wystąpią na nim między innymi jeszcze: Bednarek, Dżem, LemON, IRA, Kasia Kowalska i Andrzej Piaseczny. Przed gwiazdami zagrają zespoły, które zwyciężały w poprzednich edycjach Festiwalu Supportów. Kolejny koncert Hej Fest odbędzie się 3 sierpnia na Gubałówce i zagrają na nim Wilki i Lady Pank. Bilety w cenie 39 zł w przedsprzedaży, wraz z wyjazdem i zjazdem koleją można nabyć w internetowym sklepie PKL.

Głównym sponsorem festiwalu są Polskie Koleje Linowe.

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK