Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Hej Fest 2019: gorąca atmosfera na koncercie Bednarka i Dżemu

13.08.2019 09:35

W ostatnią sobotę wysoka temperatura na Gubałówce nie była wyłączną zasługą pogody. Już przed 16:00 wyjeżdżające na szczyt wagony kolei PKL zaczęły wypełniać się fanami reggae i bluesa. Podczas kolejnego koncertu Hej Fest mogli liczyć na wyjątkową, muzyczną ucztę. Radio ZET jest patronem medialnym cyklu.

Hej Fest 2019: gorąca atmosfera na koncercie Bednarka i Dżemu fot. Konrad Obidziński

- W tak wspaniałych okolicznościach przyrody, z tak cudowną publicznością to się nie może nie udać! - tymi słowami rozpoczął swój koncert Kamil Bednarek. Kariera wokalisty rozpoczęła się od zajęcia 2. miejsca w telewizyjnym show „Mam talent”, po zakończeniu którego, wraz zespołem Star Guard Muffin, nagrał debiutancką, multiplatynową płytę „Szanuj”. Od 2012 r. śpiewa w zespole Bednarek, z którym wydał do tej pory trzy doskonale przyjęte przez publiczność płyty, które kolejno uzyskały status diamentowej, platynowej i złotej. Koncert otworzył „Talizman”, a następnie „Poczuj luz” i „Zabieram cię na trip”. Już od pierwszych dźwięków wokalista nawiązał doskonały kontakt z widzami, którym natychmiast udzieliła się żywiołowa energia frontmana. Wspólna zabawa trwała przez cały, prawie półtoragodzinny występ, na który złożyły się między innymi największe hity, takie jak: „Cisza”, „List” czy „Chwile jak te”i który zakończył się owacyjnie przyjętymi bisami.

Jako gwiazda supportowa zagrał poznański kwintet Eleanor Gray. Zespół, na którego czele stoi wokalista Alan Garstecki, był rockową rozgrzewką przed koncertem Dżemu. Finalista jednej z edycji Festiwalu Supportów zaprezentował utwory z wydanej w 2016 roku debiutanckiej płyty „K-R-Y-S-T-Y-N-A”.

Sobotni wieczór na Gubałówce należał do jednego z najważniejszych polskich zespołów, który swoją historię może liczyć w dekadach. Dżem działa od 1973 r., a przez jego skład przewinęło się mnóstwo doskonałych muzyków - na czele z Ryszardem Riedlem, który w dużej mierze zbudował legendę zespołu. Śląska grupa ma grono oddanych fanów, nierzadko należących do różnych generacji. Koncert zespołu otworzyły, „Do przodu” i „Gorszy dzień” ,a przez prawie dwie godziny pojawiły się najbardziej znane utwory - „Aleja róż”, „Kołyska”, „Paw”, Wehikuł czasu” i „Sen o Victorii”. Na bis nie mogło zabraknąć wyczekiwanego i entuzjastycznie przyjętego hitu „Czerwony jak cegła”.

Hej Fest potrwa do 24 sierpnia, a wystąpią na nim już w najbliższą sobotę, 17 sierpnia LemON i IRA oraz w kolejną sobotę - Kasia Kowalska i Andrzej Piaseczny. Bilety w cenie 39 zł w przedsprzedaży, wraz z wyjazdem i zjazdem koleją na Gubałówkę można nabyć w internetowym sklepie PKL na stronie www.pkl.pl.

Głównym sponsorem festiwalu są Polskie Koleje Linowe.
Partnerem głównym Hej Fest jest Polski Fundusz Rozwoju, partnerami - Grand Hotel****Stamary i Hotel *** Wojas w Zakopanem.

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK

Oceń