Zamknij

Hej Fest 2019: startuje czwarta edycja festiwalu. Muzyka z widokiem na Tatry

Piotr Krajewski
28.06.2019 13:11
Hej Fest 2019: startuje czwarta edycja festiwalu. Muzyka z widokiem na Tatry
fot. mat. prasowe

Happysad, Wilki, IRA, Dżem, Lady Pank, Agnieszka Chylińska i inni - przeboje największych gwiazd polskiej muzyki zabrzmią podczas czwartej edycji Hej Fest — wyjątkowego festiwalu granego na szczytach polskich gór. Tegoroczne koncerty odbędą się - podobnie jak w ubiegłym  roku — w Krynicy-Zdroju, Szczawnicy i na szczycie Gubałówki. Na festiwal zaprasza Radio ZET.

Od czterech lat Hej Fest regularnie pojawia się na mapie wakacyjnych atrakcji kulturalnych w Małopolsce. Stworzony w 2016 roku, jako jeden z najbardziej niezwykłych festiwali, zaprasza mieszkańców i turystów na koncerty największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Hej Fest połączył ze sobą artystów, publiczność i niecodzienną przestrzeń do słuchania muzyki na żywo. Poprzednie edycje zgromadziły na koncertach niemal 120 tysięcy widzów.

— Formuła koncertowa Hej Fest spodobała się wielu turystom, dlatego również w tym roku zaprosiliśmy gwiazdy polskiej sceny muzycznej — mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL. 

— Gwarantujemy uczestnikom znakomitą zabawę w pięknej górskiej scenerii - nie bez przyczyny hasłem festiwalu jest „Muzyka z widokiem na Tatry”. Zapraszamy na koncerty do Krynicy-Zdroju, Szczawnicy i na zakopiańską Gubałówkę wszystkich wypoczywających w wakacje w górach, jak również mieszkańców regionu — dodaje Patryk Białokozowicz.

Hej Fest 2019 to sześć dni koncertowych. Pierwszy z nich rozpocznie się 20 lipca występem grupy Happysad w Krynicy-Zdrój. Tydzień później w Szczawnicy pojawi się Agnieszka Chylińska, a od 3 sierpnia kolejne gwiazdy zagrają już na szczycie Gubałówki czyli najpopularniejszej góry w Polsce.

Lineup Hej Fest 2019 przedstawia się następująco:

  • 20.07 Krynica-Zdrój: Happysad — koncert bezpłatny
  • 27.07 Szczawnica: Agnieszka Chylińska — koncert bezpłatny
  • 03.08 Gubałówka: Wilki, Lady Pank
  • 10.08 Gubałówka: Bednarek, Dżem
  • 17.08 Gubałówka: LemON, IRA
  • 24.08 Gubałówka: Kasia Kowalska, Andrzej Piaseczny

Bilety są już dostępne w przedsprzedaży w cenie 39 zł. Cena biletu zawiera przejazd góra-dół koleją linowo-terenową PKL Gubałówka. W dniu koncertu bilety będą kosztować 45 złotych wraz z przejazdem. Wstęp na koncerty Hej Fest dla dzieci do 10 roku życia - gratis. Bilety zakupić można w sklepie internetowym PKL, a także w kasach biletowych PKL pod Gubałówką oraz Biurach Obsługi Klienta PKL.

Szczegółowe informacje o artystach i festiwalu znajdują się na oficjalnej stronie internetowej hejfest.pl.

Sponsorem głównym i właścicielem marki Hej Fest są Polskie Koleje Linowe. Radio ZET to patron medialny cyklu.

Partnerem głównym festiwalu jest Polski Fundusz Rozwoju, Partnerami Grand Hotel Stamary**** i Hotel Skalny*** w Zakopanem. Za realizację odpowiada krakowska agencja eventowa Especto.

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK