Zamknij

Nie żyje Henri Belolo. Był współtwórcą słynnego zespołu Village People

Piotr Krajewski
07.08.2019 16:58
Henri Belolo nie żyje współtwórca zespołu Village People autorów hitu YMCA
fot. Youtube (Village People)

Henri Belolo nie żyje, współtwórca słynnego zespołu Village People, który w latach siedemdziesiątych nagrał legendarny przebój „YMCA”. Słynny producent miał 82 lata.

Henri Belolo nie żyje. To współtwórca zespołu Village People

Nie żyje Henri Belolo, producent muzyczny i współtwórca słynnego zespołu Village People. Francuz zmarł 3 sierpnia w wieku 82 lat. O śmierci artysty poinformowała na Twitterze jego wytwórnia muzyczna Scorpio Music. Prywatny pogrzeb odbył się już w Paryżu.

Na temat śmierci producenta wypowiedział się m.in. Victor Willis, amerykański wokalista i gwiazda wspomnianej grupy Village People: „Henri pozostawił po sobie imponujący dorobek, który ukształtował cały gatunek disco”.

Henri Belolo urodził się w 1936 roku w Casablance, jednym z najsłynniejszych miast Maroka. W wieku zaledwie 20 lat przeniósł się do Paryża, gdzie rozpoczął karierę DJ-a. Niedługo później zajął się na poważnie produkcją muzyczną i założył własną wytwórnię.

W latach siedemdziesiątych wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Poznał tam Jacquesa Morali, kolejnego słynnego francuskiego producenta muzyki tanecznej. W 1977 roku stworzyli razem zespół Village People, który słynął ze swoich nietypowych scenicznych strojów. Członkowie przebierali się m.in. za policjanta, żołnierza czy kowboja.

Grupa nagrała wiele hitów, ale ich najsłynniejszy przebój to bez wątpienia „YMCA”, za którego tekst odpowiedzialny jest m.in. Belolo. Piosenka Village People, która powstała pod koniec lat siedemdziesiątych, wciąż cieszy się nieprzerwaną popularnością i jest uznawana za jeden z najlepszych tanecznych hitów w historii.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK