Zamknij

Hity Ariany Grande i Lady Gagi "obraźliwymi piosenkami". Tak twierdzi minister z Singapuru

Piotr Krajewski
04.04.2019 17:31
Hity Ariany Grande i Lady Gagi obraźliwymi piosenkami tak twierdzi minister z Singapuru
fot. Xavier Collin/Image Press Agency/Splash News, Youtube (Ariana Grande)

Singapur słynie z konserwatywnego i surowego prawa. W tamtejszym parlamencie odbyła się debata na temat mowy nienawiści. Minister spraw wewnętrznych przedstawił parlamentarzystom listę piosenek z „obraźliwymi tekstami”. Znalazły się na niej m.in. hity Lady Gagi i Ariany Grande.

W parlamencie Singapuru zorganizowano debatę dotyczącą mowy nienawiści. W jej trakcie odbyło się wystąpienie ministra spraw wewnętrznych K. Shanmugama, który nawiązał do odwołanego niedawno koncertu szwedzkiej grupy black metalowej Watain. Występ w Singapurze nie doszedł skutku, ponieważ uznano, że zespół promuje przemoc i oczerniane religii.

Na potrzeby przemówienia w parlamencie polityk przygotował także listę gorszących piosenek z „obraźliwymi tekstami”. Umieścił na niej bardzo znane i lubiane przeboje: „Judas” Lady Gagi, „Take Me To Church” Hoziera, „God is a Woman” Ariany Grande i „Heresy” Nine Inch Nails.

Treść listy trafiła do sieci i szybko wywołała burzę w całym internecie, czego nie spodziewał się sam minister. K. Shanmugam zdecydował się jednak zareagować na setki komentarzy niezadowolonych internautów. Poinformował, że nie chodziło mu przygotowanie wykazu zakazanych piosenek, ale jedynie takich, które mogą zostać uznane za obraźliwe. Stwierdził również, iż kwestia mowy nienawiści jest zagadnieniem niezwykle złożonym i rząd powinien podchodzić do niego ze zdrowym rozsądkiem.

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET 

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/rappler.com/PK