Zamknij

Piękny hołd dla Kory. Podsiadło, Zalewski i Kortez w hicie „Szare Miraże” Maanamu! [WIDEO]

Redakcja
08.08.2018 10:21
Dawid Podsiadło
fot. Jakub Walasek/REPORTER/East News

Polscy artyści wspominają Korę, która zmarła 28 lipca. Piękny hołd liderce Maanamu oddali ostatnio Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski i Kortez. Na jednym z koncertów Męskiego Grania zaśpiewali razem przebój „Szare Miraże”. Internauci są zachwyceni!

Męskie Granie: Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski i Kortez w coverze hitu Kory

W trakcie koncertu Męskiego Grania we Wrocławiu oddano hołd Korze, która zmarła 28 lipca. Dawid Podsiadło,  Krzysztof Zalewski i  Kortez zaprezentowali cover przeboju „Szare Miraże” zespołu Maanam.

ZOBACZ TEŻ: Ostatnie zdjęcie Kory przed śmiercią. Opublikowała je w swoje urodziny! [FOTO]

Odeszła wielka artystka, odeszła piękna kobieta. Mimo że nie znaliśmy jej osobiście, dotknęła każdego z nas, tak jak dotknęła każdego z was. Każdy, kto urodził się w Polsce, jest nasiąknięty jej sztuką. Cieszę się, że przyszło mi żyć w czasach tak wielkiej artystki — powiedział na koncercie Krzysztof Zalewski.

Cover Dawida Podsiadło, Krzysztofa Zalewskiego i Korteza robi furorę w sieci. Internauci są zachwyceni ich wersja przeboju „Szare Miraże”. Pod nagraniem nie brakuje wielu pozytywnych komentarzy: — Mam autentyczne ciarki! — pisze jeden z użytkowników.

Kora, czyli Olga Jackowska Sipowicz, zmarła w sobotę, 28 lipca. Legendarna piosenkarka odeszła w wieku 67 lat. Od lat zmagała się z chorobą nowotworową. W środę, 8 sierpnia, odbył się pogrzeb Kory na warszawskich Powązkach.

W latach 1976-2008 była liderką zespołu Maanam, jednego z najważniejszych w historii polskiej muzyki. Grupa nagrała m.in. przeboje „Kocham Cię, kochanie moje”, „Cykady na Cykladach”, „Szare miraże” i „Krakowski spleen”.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK