Zamknij

Piękny hołd dla Kory. Gitarzysta Maanamu nagrał dla niej utwór!

Redakcja
07.08.2018 12:11
Kora
fot. East News

Kora zmarła 28 lipca. Śmierć legendy zespołu Maanam wstrząsnęła całą Polską. Były gitarzysta grupy — Ryszard „Placho” Olesiński — postanowił w wyjątkowy sposób oddać hołd zmarłej koleżance. Nagrał utwór instrumentalny, który zatytułował „Olga”.

Kora nie żyje. Były gitarzysta Maanamu oddał jej hołd i nagrał utwór

Były gitarzysta Maanamu Ryszard „Placho” Olesiński zaprezentował instrumentalny utwór „Olga”, który powstał tuż po śmierci Kory.

ZOBACZ TEŻ: Hołd dla zmarłej Kory w warszawskim kościele. Ksiądz zagrał „Krakowski spleen” [WIDEO]

Trudno słowami opisać smutek po zmarłej artystce Korze, z którą wspólnie muzykowałem prawie ćwierć wieku do 2003 roku. Poprzez muzykę łatwiej mi go wyrazić, więc podzielę się z Wami moimi dźwiękami z gitary, które dzisiaj pojawiły się w mojej głowie. Połączyłem je w pewną całość i zarejestrowałem w domu pod tytułem „Olga”. Może banalne, ale niech tak zostanie — napisał Olesiński.

Kora, czyli Olga Jackowska Sipowicz, zmarła w sobotę, 28 lipca. Legendarna piosenkarka odeszła w wieku 67 lat. Od lat zmagała się z chorobą nowotworową.

ZOBACZ TEŻ: Ostatnie zdjęcie Kory przed śmiercią. Opublikowała je w swoje urodziny! [FOTO]

W latach 1976-2008 była liderką zespołu Maanam, jednego z najważniejszych w historii polskiej muzyki. Grupa nagrała m.in. przeboje „Kocham Cię, kochanie moje”, „Cykady na Cykladach”, „Szare miraże” i „Krakowski spleen”.

Ryszard "Placho" Olesiński opuścił Maanam w 2003 roku i założył grupę Złoty Maanam.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK