Zamknij

Hologram Amy Winehouse ruszy w trasę koncertową. Fani oburzeni pomysłem ojca gwiazdy!

Redakcja
15.10.2018 16:45
Amy Winehouse Mitch Winehouse
fot. David Fisher / Rex Features/EAST NEWS

Ojciec Amy Winehouse poinformował, że w 2019 roku zostanie zorganizowana trasa koncertowa z hologramem piosenkarki. Fani Brytyjki są oburzeni pomysłem Mitcha Winehouse’a i uważają to za brak szacunku dla zmarłej.

Amy Winehouse wyruszy w trasę koncertową jako hologram

Ze śmiercią Amy Winehouse wciąż nie może pogodzić się wiele osób. Jej ojciec Mitch Winehouse postanowił przygotować dla wszystkich fanów niespodziankę.

Jak poinformował w rozmowie z „Reuters”, w 2019 roku odbędzie się światowa trasa koncertowa z hologramem Amy. W trakcie koncertów widzowie mają usłyszeć wokal artystki z nagranych za jej życia występów, a na scenie pojawi się zespół grający na żywo jej największe przeboje. Producenci show liczą, że tournée potrwa nawet trzy lata.

Pomysł trasy koncertowej z hologramem Amy Winehouse wywołał niemałą burzę wśród fanów. W sieci pojawia się mnóstwo negatywnych komentarzy, w których internauci wprost atakują ojca piosenkarki. Ich zdaniem nie zależy mu na szacunku dla zmarłej córki i chce zwyczajnie zarobić na jej śmierci.

„Jestem pewien, że Amy nie chciałaby tego”, „Pozwól swojej córce spoczywać w pokoju”, „Nie przestaje wykorzystywać jej dla pieniędzy”, „To obrzydliwe” — można przeczytać na Twitterze.

Mitch Winehouse twierdzi, że dochód z trasy koncertowej zasili konto fundacji Amy Winehouse, która ma na celu pomoc młodym osobom zmagającym się z uzależnieniami.

W lipcu minęło 7 lat od śmierci Amy Winehouse. 27-letnia artystka została znaleziona martwa 23 lipca 2011 roku w swoim domu w Londynie. Zmarła na skutek przedawkowania alkoholu.

W ciągu swojego krótkiego życia Brytyjka wydała dwie świetnie przyjęte przez środowisko muzyczne płyty. Prawdziwym przełomem okazał się jednak album „Back To Black” z 2006 roku, który osiągnął ogromny sukces komercyjny na całym świecie. Krążek i słynny hit „Rehab” zgarnęły cztery prestiżowe statuetki Grammy, a sama Amy Winehouse zwyciężyła jeszcze w kategorii „najlepszy nowy artysta”. Płyta sprzedała się do dziś w ponad 20 milionach egzemplarzy.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/reuters.com/PK