Zamknij

Homofobiczne hasła w klipie Dedisa:"Jestem prawdziwym Polakiem, przeszkadza mi chłopak z chłopakiem"

30.09.2021 12:25
Raper
fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Raper Dedis opublikował tytułowy numer z nadchodzącej płyty "Uniwersalny żołnierz". Tekst jest przesiąknięty homofobicznymi hasłami.

Dedis to raper z Mysłowic i podopieczny wytwórni Step Records. Artysta debiutował w programie "Żywyrap", po czym dorobił się platynowego singla "Diabeł" oraz dwóch złotych - "Przyjaciele" i "Dla niej". Jak czytamy w opisie artysty na stronie wytwórni "Raper dysponuje bardzo ciekawym, agresywnym flow, ale nie boi się eksperymentów, dlatego niejednokrotnie mogliście go usłyszeć również w spokojniejszych, melodyjnych utworach ze śpiewanymi partiami".

Dedis z homofobicznymi hasłami w nowym klipie "Uniwersalny żołnierz"

Na kanale na YouTubie wytwórni, z którą współpracuje raper, pojawił się klip promujący album "Uniwersalny żołnierz" wydany w czerwcu tego roku. Kawałek został nagrany z gościnnym udziałem innego artysty — Kizo.

Dedis w tytułowym utworze z płyty nawiązuje do tekstu Bedoesa. W 2016 roku raper wraz z Lankiem opublikował numer "1998 (mam to we krwi)", w którym przyznał, że nie opowiada się po żadnej stronie politycznego sporu, jednak uważa, że "nikt za miłość nie powinien płacić płaczem". Dedis postanowił sparafrazować tekst kolegi z branży.

Dedis parafrazuje Bedoesa w singlu "Uniwersalny żołnierz"

Bedoes w swoim kawałki rapował następująco:

Jestem dumny, że jestem Polakiem
Nie przeszkadza mi chłopak z chłopakiem
I nie jestem z lewej czy prawej
Po prostu za miłość nikt nie powinien płacić płaczem

Wersja Dedisa zmieniła linijki w homofobiczne hasła. Artysta w swoim najnowszym klipie oświadcza:

Jestem prawdziwym Polakiem
Przeszkadza mi chłopak z chłopakiem
i ja tutaj nie chcę tak

Z kolei w słowach otwierających utwór, artysta wyznaje, że chciałby ze swoim materiałem dotrzeć poza granice Polski. Jak zauważyli w komentarzach słuchacze utworu — raper ze swoim światopoglądem, który tak chętnie manifestuje w piosenkach — może mieć za granicą niemały problem.

Utwór "Uniwersalny żołnierz" trafił już na 23. miejsce karty na czasie w kategorii "muzyka". Komentujący w większości komplementują kawałek, jednak są i tacy, którzy nie popierają przesłania w tekście rapera.

Z takimi tekstami to raczej po Europie nie będzie latane.

Uniwersalny dzban co najwyżej.

Do tego wersu o chłopakach to „Sebastianki” prawilniaki będą ołtarzyki robić.

Zawsze uważałam go za świetnego gościa, ale dla mnie osobiście stracił trochę po tym kawałku, bo jestem przeciwna homofobii.